[]

dikiş makinesi tavsiyesi

merhaba,
eşim dikiş işlerine meraklı, önceden dikiş makinesi kullanmamış. ona hediye almak istiyorum ama ne bakmam gerektiği konusunda bile bir fikrim yok. evde basit işlerde kullanmaya uygun, dayanıklı bir makine bakıyorum. fiyatlara çok hakim değilim ama 1000 tl civarı verebilirim. tavsiyesi olan varsa çok sevinirim. 
dikiş makinesinin iyisi brother'dır.
ama singer de herkesin bildiği üzere oldukça iyi.
bir sürü yeni model var.
madem bin lira ayırabiliyorsunuz, brother'ın düşük modeli yerine, singer'in iyice olan modellerinden birini alabilirsiniz.
bir bayiiden ürünleri, özelliklerini falan öğrenin.
aklınıza yatan 1-2 modelin adını ve numarasını alın, internetten belki daha ucuza bulabilirsiniz.
çok fazla seçenek var.

janome ve zetina da birer seçenek ama onların bu fiyatlardaki modelleri singer'inkilere göre düşük kalır.
temiz, güzel bir singer işinizi görür.
yalnız dediğim gibi çok model ve seçenek var, kendi kendine dikeni bile var.
en ileri modeli olmasın ama en basit modellerinden de almayın.
  • blatta hiberna  (09.07.20 11:42:43 ~ 11:45:15) 
dikiş makinalarında şuna bakmakta fayda var , singerin hemen hepsine kullanabileceğin dikiş çeşitleri oluyor ama mesela ilik açma ve düğme dikme olayı önemli.

bununla da bitmiyor annemin bir bavul aksesuarı var, büyük gönyelerden tut eğik çizen ahşap çeşitli cetvellere, iplik setinden makinanın değişik aksesuarlarına kadar.

singerin sitesine gir 1000 tl üzerindeki hepsi işi görür ama ilk baştaki çift iğneyle dikiş yapıyormuş overlock çekiyormuş falan overlock makinaları farklı, kot gibi şeylere overlock çekmek için overlock makinası alman lazım.

bir de elektronik makinalar var onların da bir özelliği çok fazla dikiş nakış çeşidi olması. kasnak falan takıp işleme yapanlar var.
  • hem şişko hem deli  (09.07.20 11:59:02) 
1000 liraya çıkmayın başlangıçta. Genelde a101 de singer satılıyor kampanyada. Yaklaşık 350 400 lira bandında hatta modeli 1506 imiş baktım şimdi. Fiyatı bin liraya kadar çıksa da kampanyalı buldum bir tane

www.watsons.com.tr

Böyle singer 1407 de olur. Bununla başlasın ileride ihtiyaçlarına göre daha iyi bir makinaya geçersiniz. Hiç nakış yapmayacak birine nakış özelliği var diye daha fazla verilip de Makina alınmaz.

İlik açıyor, çift iğne çalışıyor. Zigzag yapıyor başlangıçta yeterli özellikler.
  • balik kraker  (09.07.20 13:12:58) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.