MS Word - dosyayı şifre koymadan salt okunur yapmak

Word dosyasını göndereceğim kişinin sadece çıktı alabilmesini istiyorum. Şifre koymak istemiyorum. Salt okunur yaptığımda, “yine de düzenle” diye bir seçenek çıkıyor dosya açıldığında. Düzenleme imkanı vermek istemiyorum.

Farklı kaydet PDF yap.

  • mak  (08.07.20 11:07:11)
PDF de düzenlenebiliyor

  • hassou  (08.07.20 11:10:41)
Ekran görüntüsünü al. Wordun resim olarak ekle.

  • mak  (08.07.20 11:14:06)
Hazırsan aşamaları yazıyorum;

1-Dosyayı pdf olarak kaydet.
2-Pdf dosyayı jpeg'e dönüştür. (ilovepdf.com var tavsiye ederim.
3-jpeg dosyasını pdf'e dönüştür. (ilovepdf)

Hem yazı tamamen okunabilir, hem de düzenleme yapılamaz. Paintte ps'ta uğraşması gerekir, düzenleyecek kişinin. O da profesyonel değilse yüksek ihtimalle beceremez. Hem de pdf olarak gönderdiğin için; yazıymış gibi muamele görür. (jpeg yazdırmaktan nefret ediyorum mesela ben)
  • feel the blanks  (08.07.20 13:26:36)
istediğiniz formata sokun isterse oynama yapar. çok basit hem de. atıyorum düzenlemeyi kapattınız. ekran görüntüsü alır. ve bu görüntüyü google dökümanlar ile açarsa ta ta. text olarak karşınızda. ama ana dosyada değişiklik yapamaz sahtesini oluştrabilir sadece.

  • xrated  (08.07.20 13:43:58 ~ 13:45:40)
okunabilen veri kopyalanabilir. tek yolu feel the blanks'in dediği gibi image dosyasına çevirmek ama ocr'a okutursa verileri text'e kolaylıkla dönüştürebilir.

  • beyaz power ranger  (08.07.20 14:09:26)
yukarıdakilere katılıyorum.

en iyi yöntem feel the blanks'in dediği ama dosya uzun değilse isterse uğraşır baştan düzenler
  • astronot  (08.07.20 15:10:14)