yurtdışı para transferi

elimizde 50 bin TLlik parayı döviz olarak bir avrupa ülkesine göndermenin en masrafsız yolu nedir? deneyimlediğiniz?

Transferwise cepte.

Western union cepte ama ikisinde de masraf çok çıkıyor.

50 bin TL yaklasik 6 bin Euro'nun biraz ustunde bir miktar yapiyor. Bu da beyan edilmesi gereken tutarin altinda oldugu icin ilgili ulkeye giden bir arkadasiniz varsa yaninda goturmesi en masrafsiz secenek olacaktir.

Eger oyle bir imkan yoksa Transferwise standart banka hesabina gore ucuza gelir. Eger bankanin ozel musterisi iseniz sifir masrafla gonderebilirsiniz ama sorunuzdan oyle olmadigini tahmin ediyorum.
  • crown  (07.07.20 17:47:57)
aslında kendim de banka çalışanıyım bu nedenle işlem ücreti ödemeden sadece muhabir banka masrafı ile yapabiliyorum.Ancak varsa alternatif çözüm arıyorum.

  • tuborg yesili  (07.07.20 17:53:09)
unicredit muhabbetinde sadece kur farkından kaynaklanan bir kayıp oluyor diye biliyorum. o da dennebilir.

  • xiii  (07.07.20 18:02:28)
Garanti bankasi swift.

  • camussar  (07.07.20 18:04:00)
Tuborg bankanın nostrolarını öğren, atıyorum euro’da deutsche bank olsun. Parayı göndereceğin kişinin o bankada hesabı varsa muhabir banka masrafı çıkmaz. Ama orada da göndereceğin ülkeye göre seç tabi. Mesela ispanya’da arkadaşın, sen ispanyol ortaklı yeşil bir bankada çalışıyorsun diyelim. Parayı banco bilbao vizcaya argentaria hesabına gönder ama almanya ise deutsche gibi...

  • irene  (07.07.20 18:04:22 ~ 18:06:34)
Irene arti 1.

  • camussar  (07.07.20 18:07:03)
Swift ya da birinin yaninda goturmesi

  • kuehles blondes  (07.07.20 20:26:16)
transferwise'dan daha az masrafla anca kripto parayla olur

  • crucio  (08.07.20 00:13:49)