işsizlik ve iş görüşmesi paradoksu

başlığa paradoks yazdım çünkü sinirlerim acayip bozuldu.

7 aydır işsizim. Son iki iş görüşmemde de iş görüşmesi yaptığım kişiler neden bunca süredir işsizsin diye sordular. resmen iş mi beğenmiyorsun, bizden daha iyi bir yer bulsan oraya da geçersin sen muhabbeti yaptılar üstü kapalı.

ee napıcaz cv deki bu boşluğu? cv de boşluk olması kötü bir şey mi?

o 7 ay için " sağlık ya da özel sorunlar nedeniyle " dersen detay sormazlar

  • devilone  (07.07.20 15:47:44)
(bkz: 6 temmuz 2020 iş görüşmesi rezaleti)

bu hadlerine olmayan sorulari sorup insanlari asagilamayi, kucumsemeyi ise alim surecinin gerekli bir asamasi olarak gormeyi insallah bir gun birakirlar.
  • baldur2  (07.07.20 15:52:28)
Uydur bi seyler yahu

  • olaylar olaylar  (07.07.20 16:56:12)
ben yurt disina dil kursuna gittim diyordum.

  • Ley  (07.07.20 17:07:35)
7 ay boş göstermeyerek?
Son iş çıkış tarihini uzat, 3-4 ay daha.

Boşluk az olursa bahane bulman da kolay olur.
İşe girdikten sonra da muhasebe/ik dışında kimse görmeyecek sigorta dökümünü. Onlar da görse ne yani?

Ayrıca covid vardı,
Sağlık,
Eğitim,
Ailevi sebepler,
Acil durumlar vs bir sürü maseret bulunabilir.
  • jimjim  (07.07.20 17:28:20)
o süreye bir bahane bul. evde boşluk varsa ben de soruyorum. ama eğer tereddüt etmeden cevap verirse, sıkıntı yok. tereddütlü, ya da "biraz dinlenmek istedim" gibi cevaplar asla tatmin edici değil, unutma. kimse 7 ay işsiz kalam da babam harçlık versin, diye düşünmez günümüzde.

pandamı sürecini bence sebep olarak gösterme. işe girmeyi erteleyecek kadar bu süreçte sormuş olman iyi görünmeyebilir ilk konuşma için. daha önce yurtdışına gittiysen, bir cevapta dendiği gibi, orada olduğunu söyle, kimse pasaportuna bakmayacak. dönünce de yasakların bitmesini beklediğini, vs.
ya da gerçekten vaktini alacak bir konu söyle. kafa dinleme, kendini geliştirme gibi şeyler değil tabi.

ne olursa olsun, dürüstlükten yana olup "7 aydır işlere başvuruyorum ama olmuyor" gibi bir laf etme. çok samimi davranacaklar, hatta direkt 'iş başvurularına da pek dönülmüyor bu ara' diyecekler. kabul etme. "henüz bilmiyorum" de geç.
  • lovemyself  (07.07.20 18:59:38)