[]

Dolgu sonrası dişimden kıymık çıktı

Selamlar, evet yanlış duymadınız :)
geçen salı günü arka dişimin arasına dolgu yaptırmaya gittim ve o gün ağrıdan hiç uyuyamadım. diş etimde inanılmaz hassasiyet vardı. dişimin arasında dilime takılan bir şey mevcuttu ama dolgu kaynaklı sandım. cumartesi doktora gittim yüksekliği ayarlayamamışız deyip biraz daha yonttu, hatta bir ara diş etime değdi ve acıdan zıpladım. acımasına şaşırdı ama üzerine düşmedi.
Az önce yemek yerken malum dilime takılan yerden daha fazla acı hissettim ve baktığımda öncekinden büyüktü, tırnağımla zarzor kanatarak çıkardım ve kürdan ucu gibi 0,5 cm civarı bir tahta parçası çıktı. ben asla kürdan kullanmam ve dolgudan sonra hissetmeye başladım o parçayı zaten. Sizce bu durumda ne yapmam gerekli?
Ayrıca dişçilerin özellikle dolgu işlemi sırasında kullandığı bu tarz tahta çubuk tarzı bir şey var mıdır?

 
Ay korkunç. Umarım rahatlamışsınızdır en azından çıktıktan sonra?


  • panzerkampfwagen iv  (06.07.20 18:30:47) 
Evet 1 haftadır ağrısını çektiğim oymuş zaten, çıkarınca kendime geldim. ama elinde hiç tahta bir şey görmedim. bir yerde yanılıyor olabilir miyim diyorum kendi kendime ama başka bir ihtimal de yok.


  • six packsiz  (06.07.20 18:32:59) 
hiç bilen eden yok mudur?


  • six packsiz  (06.07.20 19:16:01) 
ihtimaller:

1- disin bir parcasidir, kirilmistir, sen kurdan ucu sanmis olabilirsin
2- cok onceden yedigin bir seyin icinde disinin arasina kacmistir ama bir sekilde uygun bir pozisyon bulmustur ve seni rahatsiz etmemistir. doktor da disle oynayinca pozisyonu bozulup seni rahatsiz etmis olabilir

3- diger yaklasimlari ben de merak ettim simdi
  • exlibris  (06.07.20 20:20:07 ~ 20:20:35) 
@exlibris açıkçası ben de diş parçası olabilir sandım ama ısırdım inceledim baya tahta :d
doktorun dolgu yaparkan dişin arasına sıkıştırma ihtimalı hiç mi yok :d

  • six packsiz  (06.07.20 20:26:34) 
az önce öğrendiğime göre dişçinin dişimin arasında unuttuğu şey şuymuş;
www.google.com

  • six packsiz  (15.07.20 23:10:02) 
Vay arkadaş bu nasıl iş. Tedavi ücretini iade etseler yeridir. Geçmiş olsun yeniden


  • panzerkampfwagen iv  (15.07.20 23:24:17) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.