Portatif Klima Önerir misiniz?

Ev kiralık ve ev sahibi değişikliğe izin vermiyor.

Portatif klimalar ne derece kaliteli ve varsa marka model onerir misiniz?

Öncelikle klima klimadır üretilip satılıyorsa mutlaka faydası vardır ama ne derece diye düşünmeni öneririm.

Bu aletlerden birisini canlı canlı çalışırken gördüm, evet cidden ortamın ısısını düşürüyor ama klima kadar konforlu değil biraz gürültüsü var, ikincisi evin dışına bir boru çıkması gerekiyor yani bir yerleri kesip delmen lazım yine, ayrıca enerji tasarrufu konusunda da pek iyi değiller aldığım bilgiye göre.

Eğer ev sahibin klima takılmasına razı değilse bence bu yazı vantilatör benzeri daha ekonomik bir çözümle geçiştirip klimalı ya da klima takılmasına karşı çıkmayan ev sahibi olan bir eve çıkın. 21. yüzyıldayız klima taktırmıyorum ne demek yahu akıl işi değil.

Özetle bu tür aletler günü kurtartmak için düşünülmüş verimsiz aletlerdir normal klima gibi verim alamazsınız.
  • solo  (06.07.20 17:12:42)
kullandım, kesinlikle önermiyorum. sıcak havanın tahliyesi için bir şekilde camı açmanız gerekiyor ve bu da verimi aşırı şekilde düşürüyor. suyu boşaltması falan da ayrı bir tantana. apar topar iade edip split klima aldım zaten ben de.

ev sahibinin izin vermiyor olması mantıklı bir gerekçe değil. siz kirasını ödediğiniz sürece o ev sizin. klima da taktırabilirsiniz, çivi çakıp tablo da asarsınız vs. çıkarken boyasını badanasını yaptırdıktan sonra ev sahibini ilgilendiren bi durum yok.
  • nrmnm  (06.07.20 17:47:22 ~ 17:48:18)
Gereksiz +1,gecekondu gibi hortum çıkar falan.

  • duptıs  (06.07.20 17:57:26)
Ev sahibi klima takamazsın mı dedi, klima masrafına ben karışmam mı dedi? 2.si ise, taktır, evden çıkarken usulen tekrar bi teklif sunarsın alırsa alır almazsa söker götürürsün taşındığın yere. 1.si ise, ben olsam yine de taktırırdım herhalde, çıkarken de aldığım gibi bırakırdım ama.

  • Kahir ekseriyet  (06.07.20 18:20:41)
çıkardığı ses yüzünden alınmaz.

  • kanlakarisikyagmur  (06.07.20 20:39:52)
arçelik 12 binlik öneririm. öyle dusunuldugu gibi zahmetli bir olay degil, ayrıca servis gelip 5 dkda kuruyor.

  • Techsavvy  (06.07.20 21:35:23)