klima kapanınca ağdan kopuyorum

klima bir süre açık kaldıktan sonra kapatınca beni ağdan düşürüyor.

odamda 1 masaüstü 1 laptop var. ikiside ethernet yoluyla bağlı. klima kapanınca sadece masaüstüm 10 saniyeliğine ethernet bağlantısı kopuyor.

modeme bakıyorum, elektrik gidip gelme olmuyor. voltaj dengesizliği desem değil gibi. niye böyle oluyor?

masaüstüne wifi ile bağladığımda kopma olmuyor.

Masaüstü bilgisayarın topraklamasında sıkıntı var gibi gözüküyor.

  • janavarorion  (06.07.20 14:03:12)
tunçmatik'in prizlerinden kullanıyorum acaba ömrü mü bitti? 8 9 sene olacak neredeyse

  • false pretension  (06.07.20 14:05:50)
bu arada bilgisayarlar aynı prize bağlı.

  • false pretension  (06.07.20 14:07:09)
Ben de asansör çalışınca sadece bilgisayardan ağdan kopuyorum varsa sebebini bilen merak ettim :D

  • eatpraylaw  (06.07.20 14:10:06)
bilgisayarın çoklu priz üzerindeki yerini ve çoklu prizi de başka bir yere taktım. düzelmedi...

  • false pretension  (06.07.20 14:26:43)
@false pretension ; olabilir. Direk prize bağlayıp deneyebilirsiniz.

@eatpraylaw ; Asansörün elektrik hattı iyi yalıtılmamış ve apartmana giren data kabloları ile aynı boru hattından gidiyor olabilir. parazit yapıyor olabilir.
  • janavarorion  (06.07.20 14:28:54)