[]

İshal kedi

Merhaba! Evdeki camın önüne mama koyarak apartmanın etrafındaki kedileri besliyorum. Bildiğim birkaç kedi var ama genelde mama yerlerken rahatsız etmemeye çalışıyorum çünkü kaçıyorlar. Son 10 gündür 3 kere sabah kalktığımda camın önünde ishal izi buldum. Hangi kedi olduğunu anladım gibi ama yanına yaklaşmaya çalıştım bir kere, direk topukladı. Zaten büyük çoğunlukla geceleri takılıyor anladığım kadarıyla, ben de çok sık görmüyorum. 6 aylık civarıdır diye düşünüyorum, küçük daha. Veterinere götürmek istiyorum ama nasıl yakalayabilirim bunu tavsiyesi olan var mıdır? Kutum falan da yok ama bizim sokakta bir veteriner var, kucağımda götürebilirim diye düşündüm eğer yakalayabilirsem. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Sağolun.
 
geldikleri zamanı yakalamaya çalış yaş mama ile kandır içeri doğru getir alçakta kaldığın ani hareket yapmadığın sürece sana güvenecektir.


  • mcgrain  (06.07.20 11:10:45) 
kutusuz asla olmaz. kediyi kucakta taşımak falan sakın. daha kötü, uzak bir yerde kaçar (gerçi muhtemelen üçüncü saniyede kaçar ama daha uysal kediler için de bu yöntemi denememeniz için söylüyorum) bu sefer kaybolur.
kutu içine yaş mama koyulacak ve girdiğinde sakince kapı kapatılacak. şimdilik en mantıklısı. ama sabırlı olmak içeri girince de çabuk hareket etmek lazım.

  • not dark yet  (06.07.20 11:17:17 ~ 11:21:45) 
merhaba. veterinerden iç parazit hapı alın, mümkünse tek ona verdiğiniz mamanın içine koyun.


  • bir garip melek  (06.07.20 21:22:59) 
Kendisine az yaş mama eklenmiş pirinç lapası yedirebilirsiniz yakalanmazsa.Korkak bir kediyse anca yakalama kafesinde yakalayabilirsiniz. Veterinerler ödünç veriyor bazen.


  • hipopotamus  (12.07.20 21:11:13) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.