Odayı banyoya çevirme

Dubleks evin üst katına bir banyo yaptırılacak. Daha önce yaptıran ya da işten anlayanlar sorum; nelere dikkat etmeli?

Sanihydro diye bir şey gördüm gider ve wc öğütücü gibi bi sistemmiş, kullanışlı mıdır acaba?

Bir de rutubeti en aza indirmek için hangi döşemeyi kullanmalı? Micro beton kötü bir seçenek mi seramik karodan?

Kafanız cok karismis bie usta tutun :)

  • ateyist_  (05.07.20 18:01:22)
Tutucaz tabii :) onun sorusunu da ayrı hazırladım.

  • nıç  (05.07.20 18:03:55)
Soyle bir onsoz yaziyim madem size, microbeton, silikonlu boya, su gecirmez duvar kagidi vb senelik bakim isteyen uygulamalardir bu yuzden kurumsal firmalar tercih eder.

Hangi odayi wc'ye çevirmek? Eski wc'nin dibindeki mi yoksa salonu mu? Anteyi mi? Odanin konumuna, duvar, doseme kalinligina, alaturka mi alafranga mi wc kullanacaginiza gore degisir.

Rutubeti en aza indirmek icin dosemeye atilacak seramik yapistiricidan once zemine kaucuk esasli likit membran, uzerine brut beton astari uzerine seramik yapistirici, uzerine zemin karosu, uzerine silikonlu derz dolgu atabilirsiniz. Kalitesi ustanin isciligi ile orantili.

Likit membran yerine, en alta emprenye astar, epoksi boya, brut beton astari gibi uygulama da yapabilirsin.
  • ateyist_  (05.07.20 18:21:18)
teşekkür ederim, anlamasam da inşaat sırasında sorgulayacağım bunları ustalarla.

Üst katta küçük bir odayı banyo yapacağız. Tam alt hizasında olduğundan emin değilim ama alt katta banyo var yine o odanın altına denk gelen yerde. Belki tesisata bağlanma açısından kolaylık olur diye umuyorum.
  • nıç  (05.07.20 19:25:58)