[]

Anneye sadece internet için laptop

Daha önce hiç bilgisayarı olmadı. Kendisini sevindirmek istiyorum. İnternete girmek dışında pek bir şey yapmaz. 2000-2500 tl civarında hep celeron işlemcili laptoplar çıkıyor. Celeron, browserlarda bile kafayı yedirtecekmiş gibi geliyor.

Rahatlıkla internette surf yapılabilecek 2000 tl civarı laptop önerebilir misiniz?


 
sadece surf yapılacaksa yetebilir celeron.

bilgisayar kullanmaya alışkın mı ? , hiç bilgisayarı olmadı dediniz diye söylüyorum, yanında ufak tefek bilgisayarla ilgili sorun olduğunda yardım edecek kimse de yoksa, bazen uğraştırıcı olabilir.

tablet alsanız hem kullanım hem de f/p açısından daha iyi olabilir.
  • ceketimi alip cikcam  (04.07.20 15:00:37) 
aynı başlığı birkaç hafta önce ben de açmıştım. cevaplayan herkes tablet önerdi. ama sanki bilgisayardaki özgürlük, rahatlık tablette yok gibi. ki iyi tabletler de 2.000 tl civarı zaten.

şimdilik ikinci el bi' bilgisayar bakıyorum temizinden. güzel model bulursam buraya yazarım.
  • patronaj  (04.07.20 15:19:48) 
@patronaj evet o kadar özgür değil gibi ama, burada kişinin interneti ne amaçla kullanacağı da önemli.

yazı yazmaya yönelik işlem yapıyorsa tablet o kadar konforlu değil.

ama haber okuma, instagram oyunlar vb ise pek de bir şey farketmez. hatta yaş ilerledikçe ufak şeyleri görmekte zorlanıyor insanlar, tablet o açından da avantajlı oluyor.
  • ceketimi alip cikcam  (04.07.20 15:41:11) 
Valla ben de tablet + klavye derim


  • materyalist imam  (04.07.20 18:18:45) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.