Bankadan döviz almak

Dolar kurunun alışımız düz 7 diyelim hesap kolaylığı için
Cep bankacılığıyla 100 usd alırken 1usd kambiyo vergisi harici bir şey ödenmiyor
707lira oluyor

Fakat gidip bankada gişeden alınca bunlara ek komisyon alıyor 732lira oluyor

Cep bankacılığıyla aldığım usdyi gidip gişeden çekmeye kalksam yine komisyon alacak mı ?

Komisyon almayan banka var mı ?

Geçenlerde hesabı açtığım Ziraat Bankası'na gittim, bir ücret almadı.

  • howfaristhesky  (04.07.20 10:07:14)
Ek komisyon dediğiniz şeyi duymadım. o halde cep şubeden alıp bankadan çekebilirsiniz komisyonsuz.

  • alicandan  (04.07.20 10:20:40)
şubenin içindeki döviz kuru daha yüksek oluyor. bankanın uygulamasıyla o anda karşılaştırabilirsin.

  • kırmızıgözlüağaçkurbağasıyeşili  (04.07.20 10:23:25)
Kırmızı gözlü haklı. Bankaların mobil kurlarıyla şube kurları farklıdır. O yüzden fark çıkar. Subeden çekerseniz ayrıca komisyon çıkmayacaktır. Dövizli atmleri olan bir bankayla çalışıyorsanız direkt atm den de hesabınızdaki dövizi çekebilirsiniz.

  • ratso rizzo  (04.07.20 10:50:51)
Dövizli atm olmasına rağmen atm lerde hiç döviz olmuyor direkt tl olarak veriyorlar.

Bu komisyon ücretini niye aldılar anlayamadım müşteri hizmetleride şubeyle ilgili diyor.
Kur farkıyla ilgili değil durum.

Cep şubeden alıp bankadan çekersem alacaklar mı deneyeceğim
  • kararsızataletfilozofu  (04.07.20 11:32:14)
Efektif satış komisyon bedeli diye geçiyor sanırım
Google kitaplarda banka ve sigorta muhasebesinde de dekontun aynısını gördüm

  • kararsızataletfilozofu  (04.07.20 11:45:37)
Sorunu çözdüm sanıyorum.
Komisyon uygulanmaması için doları hesaba alıp beş gün bekletmek gerekiyormuş.

Atm den döviz çekimini yapmak için ise dolar hesabınız olsa bile kart bağlatmak gerekiyormuş şubeden aksi takdirde dövizinizi tl ye çevirip veriyor.
  • kararsızataletfilozofu  (04.07.20 12:56:06)