Askerlik hakkında

Bugün bir arkadaşla konuşurken birinin 2007-2008 yıllarında 15 ay askerlik yapmasından laf açıldı. Karşımdaki kişi bunu duyunca garip garip güldü ve "onun 15 ay yapma sebebi belli, zaten çatlak olduğunu biliyordum, karakteri normal olsaydı yapmazdı" gibi bir şeyler söyledi. Ortamdan kaynaklı bir anda konu değişti ve soramadım. Şimdi de merak ediyorum. Ne anlama geliyor bu? O dönemde herkes öyle yapmıyor muydu?

üniversite mezunları 6, diğerleri 15 ay yapıyordu. eğer sizin bahsettiğiniz kişi üniversite mezunu olup 15 ay yaptıysa disiplin cezası alıp uzatmış olabilir belki?

  • elektr10  (04.07.20 01:29:47)
Bir dönem üniversiteye gittiğini biliyorum ama mezuniyet durumunu veya disiplin cezası hakkında herhangi bir şey bilmiyorum. İlginçmiş. Bu kadar mıdır acaba konu sadece?

  • aramızda kalsın  (04.07.20 01:46:05)
Üniversiteyi yarım bırakıp gittim. 15 ay Askerlik yaptım. sonra 4 yıllık üniversiteyi bitirdim. Buna benzerdir muhtemelen.

  • huzunbaz palyaco  (04.07.20 01:48:49)
Eğer üniversite mezunu ise, Para için, astsubay olarak 15 ay yapmış olabilir.

Kısa dönem yani 6 ay yaparsanız er olarak yapıyorsunuz , fakat Astsubay olmak istiyorum seçeneğini işaretlemişsiniz 15 ayın 12 aynı maaşlı yapıyorsunuz.
  • janavarorion  (04.07.20 09:38:00)
Yedek subay olarak gitmiştir.

  • materyalist imam  (04.07.20 18:36:58)