Eve kahve Makinesi alıyoruz

Merhaba,

İzninizle bazı sorularım olacak. Cevaplarınıza teşekkür ederim.

1- Bu makinalara kahveyi öğüterek mi koyuyoruz?
2- Sütü de koyabileceğimiz haznesi oluyor mu?
3- Yukarıdaki özelliklere sahip bir makina önerir misiniz?

Delongi iyi midir? Bütçe max: 2500

siz tam olarak hangi kahveyi içmek istiyorsunuz? en önemli konuyu atlamışsınız.. yani filtre kahve yeterli mi? süt de koysun istiyorsunuz, latte de yapsın o zaman tam otomatik mi arıyorsunuz mesela yoksa uğraşırım severim deyip yarı otomatik kahveyi de kendiniz dolduracağınız bir makine mi istiyorsunuz mesela?

  • biseysorucam  (02.07.20 19:10:55 ~ 19:12:35)
Philips ep2210 tam otomatik tavsiye ederim.Ben 6 aydır kullanıyorum,memnunum.
Hem öğütücü hem filtre kahve hem süt ısıtma hen de espresso ve türevlerini yapmak için kullanıyorum.
Philips EP2220/10 - EP2220/40 Tam Otomatik Espresso Makinası
  • arenas  (02.07.20 19:26:35)
Philips ep2220 öneririm. @arenas'ın önerdiği ile aynı cihaz.

  • helenart  (02.07.20 20:00:48)
türkiye'de var mı bilmiyorum ama Saeco HD8925/01 kullanıyorum. PicoBaristo modeli. Philips ile ortak sanırım zaten. modeller de birbirine benziyor. 2500'e türkiye'de hangi modeller bilmiyorum açıkçası muhtemelen benzer modeller vardır diye düşünüyorum.

1- benim makineye hem çekirdek koyabiliyorsun, hem de öğütülmüş kahve koyabiliyorsun
2- süt için ayrı hazneleri veya bir kaptan çekebilecekleri hortumları oluyor. Genelde ama hazneli oluyor yeni modeller, hazneli de olsun zaten.

3- site ismi verseniz bakabilirim

edit: delonghi de iyi markadır. saeco'dan da iyidir ama model önemli tabii
  • burya  (02.07.20 20:31:44 ~ 20:32:45)
Evet bazı detayları atlamışım, ben espresso ve amerikano eşim ise choclate Mocha gibi kahveler içeceğiz.

  • iddaaci  (02.07.20 21:33:15)
@iddiaci: benim makinem latte, espresso, cappucino yapıyor ama americano ve mocha yapmıyor. o fiyat aralığında istediğin kahveleri hazırlayabilen makine var mıdır bilmiyorum valla

  • burya  (03.07.20 12:37:13)