oturulmayan daireye aidat ödenir mi?

merhabalar!yaklaşık 6 ay evvel alınan ve halen oturulmayan daireye aidat ödenir mi?.oturulmadığı halde bizden aidat isteniyor..ödenir mi?..buna benzer olayları yaşadınız mı? yada bunun hukuki dayanağı var mı?..yardımlarınız için teşekkür ederim.

daire apartmanda duruyorsa ödenir. yok apartmandan çıkarttıysanız ödenmez.

  • klassno  (02.07.20 15:47:06)
evet ödenir. zorunlu bi şey bu. diyelim eviniz 3. katta, ben asansör kullanmıyorum deyip asansör bakım masraf vs. kaçınabilir misiniz hayır.

  • jelly bear  (02.07.20 15:47:43)
tabi ki ödenir. aidat oturma ile alakalı değil, sabit giderler.

  • prodeq  (02.07.20 16:01:06)
klassno +1

  • fezagezgini  (02.07.20 16:02:18)
ödenir tabi.

  • false pretension  (02.07.20 16:08:02)
Bina sıfır bina, hala peysaj, kısmı inşaat işleri devam ediyorsa bence ödenmez. Ama hali hazırda oturuma başlanmış bir binada elbetteki ödemek zorundasınız. hukuki dayanak yönetimin yanında olur ve size mahkeme masrafları gibi ekstra masraflar çıkarabilir.

  • janavarorion  (02.07.20 16:40:48)
odenir; hatta kiracinin odemedigi aidattan da ev sahibi sorumludur

  • sweetoffice  (02.07.20 16:52:13)
Hiç araştırmanıza sorgulamanıza gerek yok dairede oturan olsa da olmasa da aidat ödenmesi gereken sabit bir giderdir.

  • solo  (02.07.20 17:15:13)
klassno +1

ödenir. Dairenin bir apartmana bağlı olmasının sonucudur. vatandaşların da uyruk yönünden devlete bağlı olması ve sonucunda devlete vergi vermesi gibi düşünülebilir.
Kiracı edinirseniz o öder
  • Erva  (02.07.20 17:28:14)
Oda birşey mi, büyük sitelerde kışın ortak alanların ısıtma bedeli bile alınıyor. Evde oturum olsun olmasın.

  • Fritz-X  (02.07.20 18:35:16)