araba guruları buraya gelsenize

(git: www.sahibinden.com)

bu arabanın olayı nedir? 100k fiyat biçilmiş. değer mi?
modelde 1-2 yıl geriye gidildiğinde neredeyse yarıyarıya fark ediyor. 60 civarı değişiyor.

iyi midir? muadili nedir? (yine 4x4 olmak kaydıyla)
kullananlar, anlayanlar bi el atın be

Fiyatlarını bilmiyorum ama araç temiz diye istiyor olabilir.ben bunu sıfır alıp dağa bayıra vurmuştum yıllar önce.çok şeker arabadır.meraklısını yakalamaya çalışıyordur.

  • duptıs  (02.07.20 00:14:22)
Tek değilde normal kapılı olan modelleri iyi bunun. Yol tutuşu güzel. Bunu almazdım fiyat da yüksek

  • Topalordek  (02.07.20 00:16:46)
Gündemdeki 2.el piyasası ve açıklamada belirtildiği üzere aracın temizliği birleşmiş bu fiyat ortaya çıkmış. Bu kadar edeceğini de sanmam.

  • Erva  (02.07.20 00:21:16)
@topalordek 5 kapılı modelleri 1.9 ddis motor çok yakıyor deniliyor.
zaten aile aracı olmayacak. büyük olması park sorunu ve yakıt sorununu getiriyor aklıma.

aracı birebir gördüm ama deneme şansım olmadı ancak görüntü ve mevcut özellikleri sebebiyle kalbimi kazandı.
sadece biraz daha teknik yorumlara ihtiyaç duyuyorum
  • qxgviper  (02.07.20 00:23:29)
Asgarî ücret 5-8 bin arası olsa araç fiyatları normal derdim. Şuan 100 bine kadar olan araç fiyatları 15-20 bin lira ederinden fazla. zorunluluk yoksa su dönemde araç alınmaz.

  • kckmlqm  (02.07.20 00:24:50)
bence bu kadar etmez. gerçi piyasa balon misali şu an. ancak ileride satması zor bi araç.

  • scudman1  (02.07.20 00:44:44)
ben çok baktım bunlara. bu kasa epey ufak ve çok yakıyor. 4x4 de sayılmaz. grand vitara olan modeller de 2.0 dizel gene iyi yakıyor ve otomatiği yok.

4x4 gerçekten gerekli mi ? çünkü hem daha pahalı olacak hem de her zaman için daha fazla yakıt tüketecek. üstelik gerçek bir 4x4 de olmayacak.
  • orpheus  (02.07.20 02:24:22)
Dacia duster 4*4.
Yeni kasasi en guzeli tabi ama sonuçta 4*4 arıyorsanız amaciniz daga vurmak. Dacia hem renault motoru olmasi ile iyi hem cok ucuz tamiriyle sikinti cikarmaz. Ek olarak basit bir araba.

Amaciniz daga vurmak degilse neden 4*4 derim hem daha pahalı hem vergi hem yakit
  • logisticsmanager  (02.07.20 02:36:27)
muadili yok tek kapı suv bi suzukide var galiba. suzuki piyasası olmadığı için fiyatı düşük.

  • mikahakkinen  (02.07.20 08:14:47)
Arabayı dağa vuracaksanız pahalı bir araç. Dağa vurulan araba çizilir, patlar, dökülür. Bunun yerine daha uygun farklı bir araç bakmanızı nacizane tavsiye ederim. Biz lada Niva kullanıyoruz 12 liraya aldık, hiç masrafsız biniyoruz. Ama dağa vurunca kaporta çiziliyor, kurtarma yapıp araç çekerken kırılan dökülen oluyor, bir seferinde altına dal aldı doladı şanzımanı patlattık... Ama yedek parçası çok ucuz ve bol, yakıtı da öyle. .. İçi zaten dağda taşta çamurdan tozdan kurtulmuyor.
İhtiyacı bekleyecek olan sizsiniz ama bana yukarıda da yazdığım gibi gereksiz pahalı geldi.

  • balik kraker  (02.07.20 12:14:23)
fiyatı normal geldi bana. iki yıl önce bulara bakarken temiz - iyi olanları 60k ya da 65k civarlarıa gidiyordu.
o zaman o fiyatlarda olan arabaların en kötüsü bu fiyatlara geldi..

  • foolrules  (02.07.20 12:39:45)
Şöyle biraz daha spesifiklestirmeye çalışayım.
Antalyada yaşıyorum. Gündelik iş ev arası kullanılacak ama onbeş günde bir ayda bir phaselis olur, olympos olur, dağa kayağa gidilir sebebiyle 4x4 tercih ediyorum şu sıralar.
Eski araçda 2.0 2000li yıllardan bir araç. Az-çok içiyor olduğunun olduğunun farkındayım.

4x4 dahi olsa 1.6 motorla en fazla dengi bir tüketimi olacaktır.

Sadece aracın tek kapı oluşu ve yaşına göre donanımsal özellikleri düşündürüyor.
Keyifli bir araç ise bir nebze amorti eder galiba

Herkese fikirleri için teşekkür ederim.
  • qxgviper  (02.07.20 14:25:13)