[]

Merhabalar bir arkadaşımın sorusunu yazıyorum.
4 yıllık elektrik elektronik mühendisi , yüksek lisansı da var.Otomotiv alanında önemli bir uluslararası firmada donanım mühendisi olarak çalışıyor.2 yabancı dili var .Savunma sanayide ülkenin en önemli firmalarından birinden teklif geldi .Şu an aldığı maaşın biraz daha üstünde maaş vereceklerini uzman mühendis olarak almak istediklerini söylemişler.Kafası çok karışık, deneyimli arkadaşlar ne tavsiye verir acaba? 
Savunma sanayiinden kaçın. Yapabiliyorsa yurtdışına gitsin, hiç burada vakit kaybetmesin. Hem para hem akıl sağlığı açısından.


  • plutongezegendegilmi  (02.07.20 00:26:48) 
Yarın bana maaşımın 2 katını teklif eden bir firmayla görüşmeye istanbul'a gidiyorum, doğduğum yer değil doyduğum yer anlayışındayım.

Ama şu da var atıyorum arkadaşın 10k alıyorsa ve 12k teklif ettilerse mevcut işini bırakıp gitmezsin. 15k veriyorlarsa gidersin. Yeni gittiği yerde kendisini kanıtlama süreci, lab'a ve çalışma arkadaşlarına alışma süreci, yapılan işe alışma süreci derken zorlanma ihtimali var.

Otomotivdeki standartlar savunma sanayinde geçerli değil, işlemcisinden opampına, kondansatörüne kadar military grade donanım ve yazılımla çalışacak. Alışma süreci sancılı olabilir.
  • kimlanbu  (02.07.20 11:14:17) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.