iPhone'dan gerçekten bıktım

Geçen hafta da benzer bir duyuru açmıştım. www.eksiduyuru.com
Belki burada bir çözüm bulurum diye yazıyorum çünkü gerçekten bıktım.

Haftalardır her gün yabancı kaynaklardan problemin nasıl çözülebileceğine dair yüzlerce makale okudum, videolar izledim, yedek alıp telefonu sıfırdan kurdum, sadece 4 uygulama yüklü, tüm fotoğraf ve videolar iCloud'da, yani thumbnail'ler sadece 3 GB yer kaplıyor.

Telefonda 20 GB'tan fazla boş yer var fakat 10 saniyede bir iPhone Storage Full hatası alıyorum, şansım varsa WhatsApp'a giriyor, sürekli dolu uyarısı veriyor. Genelde de hiç girmiyor zaten, hafıza tamamen dolu uyarısı verip uygulamadan direkt atıyor. Diğer uygulamalar da kendi kendine kapanıyor.

Cidden bıktım ya, ne yapayım çöpe mi atayım bu telefonu? 15 ay önce hepsiburada'dan almıştım, geri mi göndereyim? Fikirlerinize ihtiyacım var.

Müşteri hizmetlerini ne diyor bu duruma?

  • duptıs  (01.07.20 13:43:32)
1) tüm verileri bilgisayara yedekle
2) bilgisayar üzerinden sıfırlama yapıp baştan kurulum yap
3) yedeklenmiş verileri geri yükle

muhtemelen bu şekilde çözülecektir.
  • reanarchy  (01.07.20 14:05:49)
bahsettiğin ekranın fotoğrafını atabilir misin? yani bu sorun doğrudan telefonunun fiziksel hafızası değil de icloud kullanım alanının dolması ile ilgili karşılaştığın bir durum olabilir mi?

Ya da hiç bu işlere girmeyip apple türkiyeyi arayıp yardım alsan?
  • foolrules  (01.07.20 14:31:22 ~ 14:31:52)
Dediklerinizin hepsini yaptım fakat çare olmadı. Müşteri hizmetlerini deneyeceğim.

  • hadi ya la  (01.07.20 15:06:20)
garanti varsa direkt apple servise başvur. boşuna uğraşıyorsun. zaten iphone almanın en büyük avantajı satış sonrası servis. sıfır telefon verirler onlar da çözemezse.

  • sir gawain  (01.07.20 17:14:41)
öncelikle "donanimsal" bir hata olmasi neredeyse imkansiz. Sifirlamadan sonra o hesap ile sync yapmazsan, sorun olamaz, cunku icloud guvenilmez ve sacma sapan sync sorunlari olusturabilen bir sey. bu yuzden, fotograflarini pcye yedekleyip yeni icloud hesabi ile devam etme sansin yok mu?

bu kesin cozum, benzer durumlarda yeni hesaba gectigim oldu cunku fotograf yedeklemesi ve kaybetmesi ayri komedi icloud denen seyin.
  • christopher nolan  (01.07.20 18:26:42)