[]

hardware vpn mi software vpn mi?

yaklaşan düzenlemeler nedeniyle bir cihaz almak gerekir mi, yoksa bunu evdeki modemimiz yapabiliyor mu? vpn yazılımları genelde ücretli olduğundan sormak istedim.
 
vps alıp üzerine vpn kurmak en güzeli. en son yaşanan internet yavaşlatmasında çok iyi çalışmıştı. istersen routera da vpn'i bağlayabiliyorsun ama ben ihtiyaç duymamıştım.


  • false pretension  (01.07.20 13:46:59) 
Hardware VPN yoktur hocam. Yani var ama şöyle söyleyeyim, bir cihaz alıp buna VPN kurarsanız.


Bilgisayarınız --> aldığınız cihaz/modem ---> Sansürlü internet

hiçbir işe yaramayacak.

Gidip bir VPN servisine kaydolunca veya VPS kiralayıp abone olunca:

Bilgisayarınız --> modeminiz --> Yurtdışındaki VPN sunucusu --> Sansürsüz internet
  • aguen  (01.07.20 17:26:57) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.