[]

Sıcağı/güneşi engelleyecek perde önerisi

Bu platformda ya da başka bir yerde denk geldim ama adını hatırlayamadım, salon için kalın+tül güneşi engelleyecek ve bir nebze de olsa sıcaklığı düşürecek yaz günlerinin dostu bir perde modeli özelliği vardı sanki, hatırlayan ya da kullanan var mıdır?
 
Blackout perdeler güneşi engelliyor ama sıcağa çok faydası olacağını sanmıyorum.


  • kobuzchu kiz  (30.06.20 12:40:59) 
blackout denilen bir kumaş çeşidi var.


ışık geçirmiyor
  • hem şişko hem deli  (30.06.20 12:41:18) 
Sıcaklık için cam filmi kaplatmayi düşünebilirsiniz


  • kisa  (30.06.20 12:43:12) 
biz aluminyum folyo yapistiriyoruz.


  • Coma  (30.06.20 12:50:32) 
teşekkürler öneriler için, blackout idi evet, akşam/gece için mantıklı bu tip kalın perde ama gündüz için hem karanlık yapmayacak hem de ısıyı çok geçirmeyecek (Ör:Ankara şu sıralar ort. 30 derece gündüz ve ev de 30 derece, bunu klima, vantilatör vs. olmadan 3-4 derece düşürebilir miyiz?) bir perde tipi var mıdır? cam filmi pek aklıma yatmadı bu arada.


  • candanag  (30.06.20 15:24:20) 
blackout bende var. ışığı kesiyor baya ama sıcaklığı 3-4 derece düşürür mü emin değilim. 1-2 derece düşürüyordur max.


  • del piero10  (30.06.20 15:36:17) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.