[]

Organik kiraz ve kurtlarla dans

Merhaba, komşumuz köyden dönerken bize büyükçe bir poşet kiraz getirmiş. Vallaha güzel de görünüyorlar. Ancak kirazları suda beklettikçe kurtlarını döküyorlar. Sanki kirazlar kurtlu değil de kurtlar kirazlı gibi. Merak ettiğim komşum canıma kast mı ediyor?

Bir diğer sorum bunun ticari bir katkı ile, ya da evdeki malzemeler ile arındırılma şansı var mı? Ya da PROTEİN CANIM YA deyip gömelim de gitsin mi?

Tşk.

 
Gömün gitsin. Ne güzel komşuymuş. Cidden ilaçsız demek ki. Off canım çekti


  • super kahraman olsaydim baba olurdum  (30.06.20 09:36:00) 
tuzlu suda beklet. geçenlerde bi video meşhur olmuştu. bulurdum da iş yerindeyim internet kısıtlı. videoda çileklerde kurt var mı yok mu anlamak için tuzlu suda bekletiyorlardı sanki.


  • Improbable  (30.06.20 13:56:02) 
Bu benim travmam. Koskoca bir kase dolusu kirazı bitirirken kurtlu olduğunu fark ettim. Geri gidip poşette kalanları kontrol ettiğimde hepsi kurtluydu. O günden sonra @üğpoıuy da dediği gibi ortadan ayırıp emin olup yiyorum.

Bildiğim bir yol yok. Gömerken için rahat edecekse ye gitsin ama ben yapamadım.

Bir de tecrübelerime göre ekşi kirazlarda kurt olmuyor. Daha ziyade tatlılar kurtlu oluyor. En azından bana hep öyle denk geldi.
  • Amaranta ursula  (30.06.20 17:02:19) 
@üğpoıuy okudum tabi ki. yalnız arkadaş suda beklettiğini yazmış, tuzlu suda değil. tuzlu suda arındırma şansı var dedim ki arkadaş da arındırılma şansı var mı diye sormuş ;)


  • Improbable  (01.07.20 16:53:59) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.