Yurtdışından gelene karantina

Var mı?
Temmuzda 2 haftalık yıllık izin için ingiltereden Türkiye'ye gelmek istiyorum ama 2 haftalık tatilimin tamamını karantinada geçirmek istemiyorum haliyle. Şu an karantina uygulanıyor mu yurt dışından gelenlere?
Bir de uçuş istanbula olacak oradan edirneye geçmem lazım, mümkün mü?
Bilen varsa ve aydınlatabilirse sevinirim.
Teşekkürler.

İngiltere özelinde bir şey var mı bilmiyorum ama türk vatandaşı iseniz, yurtdışı gelislerinde ev karantinasi da kalktı artık. İngiltere'deki türk konsolosluğunu arayıp bilgi alabilirsiniz aslında.

  • fraise  (29.06.20 17:20:08 ~ 17:20:37)
Benim 1 temmuz'da ingiltere'den ucagim var turkiye'ye ayni durumdayim. Pegasus ile konustum, 2 hafta ev karantinasi zorunlu dedi, konsolosluk sadece araba ile gelislerde ev karantinasi olmadigini soyledi, fyi

  • try again fail again fail better  (29.06.20 18:06:04 ~ 18:06:14)
Şöyle de bir şey var

memleketyolu.ytb.gov.tr
  • fezagezgini  (29.06.20 18:12:12)
Evet ben de o haberleri gördüm. Eğer karantina kalktıysa gelmeye değer, yoksa kimse 2-3 haftalık iznini karantinada geçirmek istemez.
Teşekkürler.

  • bir nick var benden iceri  (29.06.20 18:54:01)
herhangi bir karantina veyahut bir işlem yok tamamen özgürsünüz. kesin bilgi.

  • NightBringer  (29.06.20 20:01:34)
geçen gün konsolosluğu aradım. karantina yok. 2 haftadan önce dönebilirsiniz.

  • sttc  (29.06.20 20:39:24 ~ 20:39:32)