Emekleyen bebekli evde kedi kumu sorunu?

Kedimize sağlıklı olduğu için hep bentonit kullandık. Silika hiç kullanmadık ama sıpa tuvaletten öyle bir koşuşturma ile çıkıyor ki ayağına yapışan kumlar yeree, koltukta, yatağımızda her yerde.

Günde 2-3 kez süpürmek zorundayım.

Bebeğimiz henüz emeklemiyor ancak emeklediğinde kesin bu kumlar ağza atılacak yerden alınıp. Tamam rahat olalım, kedili bebekli ev ama artık o kadar da değil. :)

Silikayı düşünmüştüm ama o da eve dağılıyor diyorlar. Eve dağılmayan, patiye yapışmayan kutuda kalan bir ürün tavsiye edebilir misiniz?

Ever clean bile az da olsa dağılıyor maalesef; bir de kedi koşarak çıkıyor diyorsunuz, engelleme ihtimaliniz yok gibi. Ben robot süpürge ile bu dağılan kum sorununu çözdüm; hem tüyler için de büyük kolaylık ama o kadar bütçe ayıramam diyorsabiz geçiş döneminde kristal kumu birkaç ay deneyebilirsiniz. Sonra yine bentonite geçersiniz.

  • fraise  (29.06.20 15:52:13)
robot süpürge iyi çözüm. benimki de hızla çıkıyordu, kapalı tuvalet aldım, kapısının önüne kum tutan paspaslardan koydum ve hemen sonrasına box ını koydum fazla hızlı çıkışını engelledim. kapalı tuvalet alıp çıkışını duvara çevirip hızlı çıkışını önleyebilirsiniz belki. bir de kum olarak çam peleti var, onu da araştırmakta fayda var.

  • surprise  (29.06.20 16:19:10 ~ 16:20:17)
Silika çok çok daha az dağılıyor. Silika kum + robot süpürge çözer sanırım işinizi.

  • kobuzchu kiz  (29.06.20 18:46:30)