Tez için proofreader

Selamlar,

Yüksek lisans tezimi tamamladım ancak bir de proofreading yaptırmam gerekiyormuş. Okulun daha önceden bir wirting center'ı vardı ancak anladığım kadarıyla kapatılmış durumda. Bu konuda daha önceden aynı sorunla karşılaşmış olanlar nasıl çözüm buldular acaba?

İlginç.

Niye proof reading yaptırmanız gerekiyormuş ? üniversite bunu zorunlu tutmamıştır sanıyorum. üniversitenin kendi birimi varsa ayrı tabi de. yoksa dışarıda ki bir birimi üniversite niye geçerli saysın.

Benim gördüğüm bi ünide asistan sadece şekilsel olarak kontrol ediyordu, klavuza uygun yazmış mı diye.

Hangi üniversite çok merak ettim ? hadi diyelim üni zorunlu tutuyor, enstitüye sormadınız mı ? önerileri nedir.
  • fezagezgini  (29.06.20 15:15:46)
Üniversite zorunlu tutmuyor ama bir gözün görmesi gerekir dedi danışman hocam. daha önceden okulun böyle bir birimi vardı artık yok. o nedenle bir çözümleri de yok sanırım.

  • latte nevermore  (29.06.20 16:48:37)
o zaman ücreti karşılığında yapan bulacaksınız. ya da www.grammarly.com tarzı yazılım kullanacaksınız. ücretsiz muadilleri vardır belki.

  • fezagezgini  (29.06.20 16:56:46)