300K Bütçe 2013 Model E segment mi Sıfır C segment mi?

Merhaba dostlar,

Uzun süredir 520d kullanıyorum, aracım yabancı plaka olduğu için yıl sonunda yurt dışına çıkıp bırakıp geri döneceğim, yani önümüzdeki sene aracım olmayacak.

Aslında güzel bir SUV düşündük daha önce Toyota C-HR denedik çok klostrofobikti beğenmedik, geçenlerde de Citroen C5 Aircross aracı inceledik 300 bin TL verip C segment bir araca biniyor olmak beni rahatsız etti (Aracın iç kısmı bildiğin plastik tak tuk ses geliyor vurunca o paraya Cliodan hallice bir malzeme kullanılmış gibi), BMW 5 serisinin iç döşemesi malzeme kalitesi vs deneyimleyince bu tür araçlar harcadığın paranın karşılığını vermiyor gibi düşünüp vazgeçtim.

Şu anda kullandığım araç 2013 model ve hemen her isteğimi karşılıyor konfor, güvenlik, yakıt tüketimi vs. o yüzden sıfır ya da genç bir C segment araç almaktansa aynı paraya 2013 model 520D almak daha mantıklı geliyor bana ama fena şekilde yanılıyor da olabilirim sizin de bu konuda fikrinizi almak istedim siz ne düşünüyorsunuz?

bence 2015-2016 f30 alın. 320ied. 5.20’den sonra üzmez. bmw’den devam.

  • garavel  (29.06.20 14:13:48)
.20d motordan .20i motora geçiş bence üzer. yakıt olarak biraz artar ama performans kötü etkiler. 3.20i kullanıcısıyım.

ben de alman arabasından başka yere gitme diyeceğim. belki volvo. onun dışında citroen falan yazık.
  • bir ileti paylastim  (29.06.20 14:24:37)
3.20ied, 5.20d’den daha performanslı bir motor. bir kere benzinli

3.20ied = 0-100 7,6
5.20d 184ps = 0-100 8,1

çok daha seri hissettirir. konfor olarak üzer sadece o da sıfır c segmentinin dahi çok üzerinde konforlu.
  • garavel  (29.06.20 14:36:08)
bmw mercedes gibi preminyum araçlarla diğer araçları karşılaştırmamak lazım. 2008 model mercedes e kasadaki konfor yeni c segment araçlarda yok. konfor seviyorsan eski model preminyuma devam. ancak bmwyi türkiyede mi kullandınız bilmiyorum. bmwnin kronik sıkıntıları var her araç gibi temizini bulmak lazım ki 2013 temiz bir 520 çoğu c segmentten daha pahalı.

  • mikahakkinen  (29.06.20 14:39:23)
Gelen tüm yorumlar aynı yolda devam etmem gerektiği yönünde, en yakın mercedes kullanan arkadaşım da yola yine alman ile devam et şeklinde o zaman çok düşünmeye gerek yok temiz bir E segment araç bulup (BMW,Mercedes,Volvo) yola öyle devam edeceğim gibi.

Herkese teşekkür ederim ;)
  • solo  (29.06.20 15:10:12 ~ 15:10:50)
Dostum düşünürsen temiz bir 320d var 2013 107binde

  • Yavuşuhlu  (29.06.20 21:30:38)