foto düzenleme bilenlere soru

elimde iki foto var (tekrar yeni bir foto çekme ihtimali de yok), biri yatay biri dikey çekilmiş, ikisinde de aynı cisimler var, ben bu cisimlerin düzeninin yani birbirine göre konumunun değişmediğini ispatlamaya çalışıyorum.
paintte açtım üst üste getirmeye çalıştım ama farklı mesafelerden çekildiği ve biri dikey biri yatay modda çekildiği için pek olmadı. sanıyorum önce cisimleri aynı ebata getirmeye çalışmak lazım. bunu nasıl yapabilirim? elimde photoshop programı yok. paint var sadece.

ne yapmak istediğini anlamadım fakat iki fotoğrafı ya da bir tanesini büyültüp küçültmek suretiyle boyutlandırmaya çalıştığını anladım

photoshop yoksa gimp diye ücretsiz photoshop benzeri bir program var. indir youtube tutoriali izleyerek yaparsın.

fotoşopta ilgili layerin üstüne tıklayıp ctrl t veya cmd t yapınca transform menüsü çıkar ve köşelerinden tutarak büyütürsün ama shifte basılı tutarak orantılı bir şekilde büyütmen gerekir.
  • hem şişko hem deli  (29.06.20 13:20:59)
daha detaylı anlatayım. elimde benzer iki foto var, orada da birbirine göre konumlandırılmış cisimler var. şimdi bu fotolar farklı mesafelerden çekildiği için de boyutları aynı değil. ilk önce bir şekilde cisimleri aynı ebata gelecek şekilde boyutlandırmak sonra da aynı boyuta getirdikten sonra aradaki mesafeye bakmak lazım. sorduğum şey bu.

  • newlywed  (29.06.20 13:39:01)
cevabım değişmez çünkü zaten onu söyledim.

  • hem şişko hem deli  (29.06.20 13:49:49)