[]

Analık izni ile bir başka iznin çakışması

Merhaba arkadaşlar eşim memur ve tayini çıktı. Ancak tebligatı henüz gelmedi. Muhtemelen yarın gelecek ve ayrılışını yapacak. 15 gün mehil izni var. Ancak Doktordan çalışabilir raporu almıştı. Rapora göre 7 Temmuz'da kurumu kendisini başkaca bir rapora gerek kalmadan doğum iznini başlatır yazıyordu.

Sorumuz şu 15 gün mehil izni ile analık izni çakışıyor. Eşim ayrılışını 1 Temmuz'da yapsa 15 temmuzda ise başlayış yapsa 16 haftalık analık iznini geç başlattığı için bir kaybı olur mu?

Yani 15 temmuzda iş başı yapan bir memur 16 hafta analık izni mi kullanır yoksa hesaplama doktor raporunda geçtiği gibi 7 temmuzdan itibaren 16 hafta olarak mı kullanır?

Teşekkürler

 
Raporda 7 temmuzdan itibaren izinli sayılır demiş. 7den itibaren 16 hafta sayılır. çakışınca zaten izinlisin tarzında işliyor mevzu bildiğim kadarı ile.

www.memurlar.net

şurada da Fiilen çalışma süresi ile başlayan paragrafta örneklemişler.
  • fezagezgini  (29.06.20 00:16:15) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.