Bu araç nasıl?

www.sahibinden.com

1.8 olduğunun ve eşşek yüküyle vergisinin olduğunun farkındayım. Ama değer mi bilemiyorum.

Onun dışında herhangi bir olumsuzluğu var mıdır? Ne dersiniz, alınır mı?

Bu aracı çok araştırdım.
Rakam uygunsa, şehir içi kullanımınız yoğunsa, yılda en az 15.000 km yapıyorsanız ve büyük bir aile olarak kullanmayacaksanız alın derim.

  • flo  (28.06.20 22:21:29)
Yeni bir motor teknolojisi, sanayide usta bulmak sıkıntı. Birde yokuşlarda zorlanıyormuş bu araç.

  • komando kani var bende  (28.06.20 22:52:57)
Arac cok ovulen bir arac, toyota zaten hybrid ve guvenilirlik acisindan bir numara. Yalniz beygiri anlamadim, Avrupa'daki 1.8 motorlar 122 ve 184 beygir diyor bu arac 74-100 arasi demis, bir hata mi var?

Uzun sure kullanmak istiyorsaniz kafanizin rahat olacagi bir arac.
  • logisticsmanager  (28.06.20 23:37:10)
Sanayide ustaya gerek bırakmayacak kadar sorunsuz. Tüm dünyada kendini yıllardır ispatlamış bir teknolojidir Hybrid.

  • flo  (28.06.20 23:37:32)
Yılda 20.000 civarı yol yapıyoruz, 3 kişilik çekirdek aileyiz. Uzun yol da sadece tatillerde.

Peki vergi olayı üzer mi, ya da aracın fiyatı uygun mu, ne dersiniz değer mi?
  • kibritsuyu  (29.06.20 08:26:24)
Mart ayında 165.000 TL idi 2019 modellerinin ve yaklaşık olarak bu kilometredekilerin fiyatı. Bir miktar artmış olması normal. Ancak fiyatı yine de göreli olarak yüksek geldi. İlanları takip edin 175.000 TL civarında, iyi de bir pazarlıkla, bulabilirsiniz.
MTV için ek ödeyeceğiniz rakam 1.6, 2019 model bir aracınkinden fazla, evet. Ancak ödediğiniz bu fazla vergiyi yakıt ekonomisiyle, bakım aralıklarının 15.000 km olması, donanımı ve güvenliği ile (Toyota Safety Sense, Hybrid'lerde standart) tolere edebilirsiniz. Biz biraz daha büyük bir aile olduğumuz için almadık. Yoksa bu fiyata bu özellikler ve yakıt ekonomisini 2019 modeller arasında veren araç yok.
Önemli bir uyarı yapayım size aklıma gelmişken. Şu anda ilanda gördüğünüz 2019 model Toyota Hybrid'lerin neredeyse tümü kiralama firmalarında ilk yılını dolduran araçlar (dikkatinizi çekmiştir, özellikle bu renkte ve kilometreleri 13.000-29.000 arası). Fiyatın uygunluğu biraz da oradan geliyor. Ben sorun etmemiştim. Ama siz yine de durumu bilin diye uyarmak istedim.
  • flo  (29.06.20 09:47:13 ~ 09:50:16)
evet kiralık araçmış. gittim gördüm, temiz sıkıntısız görünüyor. zaten garantisi de devam ediyormuş.

ama yine de bilemedim. sıfırı 216 bin lira ama ellerinde yok. en dolu paketi de bir tane varmış, 260 bin dedi.
  • kibritsuyu  (29.06.20 14:47:05)
Yeni bir teknoloji değil, toyota 20 senedir bu tip araçlar üretiyor. ABD'de 2000ler civarı hibrit prius görmüştüm. Bu araçta da 20 seneki önceki motor elektrik sistem kullanılıyor demiyorum ama adamların bir bilgi birikimi geçmişi var bu işte.

Bence sıfır ayarında bir iki yıllık araçlar içinde mantıklı bir araç.
  • battal gemalmaz  (29.06.20 14:59:47)
Kasko değerine baktım, 183.360 TL. Size son fiyat olarak ne verdiler?

  • flo  (29.06.20 15:22:52)
geçen hafta 185.000 idi, o satıldı. bu hafta yeni bir tane gelmiş, 193.000 lira.

aynısının (dream paketi) sıfırı geçen hafta 216.000 lira idi, ellerinde yoktu. bugün sordum, bayramdan sonra teslim, 224.000 lira diyor.

bekledikçe yükseliyor.
  • kibritsuyu  (09.07.20 01:03:32 ~ 08:29:51)