[]

Kişisel mail vs. Üniversite maili

Diyelim kendi adımıza açılmış hotmail/gmail uzantılı mailimiz var. Bir de üniversitenin mezun olduktan sonra bize verdiği süresiz alumni ve okulun adı uzantılı mailimiz var. (örnek: kojonotsuki@alumni.üniadı.edu.tr)

Önem verdiğimiz kişilere mail attığımızda veya bir yerlere başvurduğumuzda hangisini kullanmamız daha iyi olur? Profesyonellik, itibar vb. açısından?


 
ben dijital sektörde çalıştığım için böyle durumlarda isim@isimsoyisim.com şeklinde kendi domain'imi kullanıyorum.


  • kivanc1  (28.06.20 15:59:20) 
Bana universite maili kullanmak cok ezikce geliyor. Hala ogrencisindir, calisansindir kullanirsin sorun yok tabi de. Mezun olunmus bitmis yani, hala prim kasmanin manasi nedir. Altyapisi, arayuzu falan dandiktir zaten universite mail sistemlerinin eziyete gerek yok bence. Asi69 nickli maili kullanmaktan iyidir tabi gene:)


  • neverletyougodown  (28.06.20 16:12:47 ~ 16:13:45) 
Yuksek lisans, doktora basvurularinda okulun mailini kullan. Digerleri spam'e düşebiliyor.


  • Coma  (28.06.20 16:15:47) 
Öğrenci, hoca veya okulun çalışanı değilsen o maili kullanmak aşırı saçma.


  • playing star again  (28.06.20 23:34:10) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.