anneye telefon

iki seçeneğim var elimde.

xiaomi redmi note 9s 128 gb ya da xiaomi redmi note 8 pro 64 gb.

Whatsapp, instagram vs takılır. Kelimelik oynar, fotoğraf çeker vs. bu işler için f/p olan ürünü arıyorum.

Bu iki seçeneğe gelme sebebim, note 9s oldukça büyük ekran kullanmaktan zevk alır diye düşünüyorum, note 8 pro ise kamera yönünden başarılı gözüküyor.

note 9s en büyük artısı pil ömrü.

3250 bütçem var. Başka öneriniz varsa onu da dinleyebilirim.

iyi pazarlar!

note 8 pro 128gb der geçerim. note 9sin pil ömrüne baktım. yüzde 12 daha hızlı diyor ama aslında çok düşük bir oran bu, ekranı da daha büyük.

karşılaştırmayı burada bulabilirsin:

kiyas.la

bu arada ben de aşağıdaki linkten aldım bir de ertesi gün teslim ödedim 15 liraya ertesi gün elimdeydi tertemiz. hiçbir problem yaşamadım. bir de yeşilini al, harika renk.
  • biseysorucam  (28.06.20 10:07:52 ~ 10:16:23)
Redmi Note 9 Pro 128 GB

HB'de baya agresif fiyatı var.

www.hepsiburada.com
  • efreet sultan  (28.06.20 10:09:59)
@efreet sultan, kıyas.la üzerinden baktığımda 8 pro daha iyi gözüküyor.

kiyas.la
  • kırmızıgözlüağaçkurbağasıyeşili  (28.06.20 10:47:13)
Note 8 64gb alın. Paranız cebinizde kalsın. Bir anne için bile çok fazla özelliklere sahip bir telefon.bataryası da güzel.
(cevap, bu model telefondan yazıldı)

  • Erva  (28.06.20 10:59:53)
Ben dün M31 aldım anneme. pembe renk seçeceği var bir kere :) 8 pro ile karşılaştırdım çok önemli bir fark bence yok, RAM kapasitesi yüksek ama hızı düşük mesela. Fotoğraf konusunda da ikisinin de iyi olduğu yönler var.

kiyas.la
  • gsgsgsgsgsgsgsgs  (28.06.20 11:09:38)
Yav bu kıyasla daki bilgiler doğru değil ki. Note 9 pro da NFC yok diyor. Snapdragon 720g ise mediatekten kötüymüş diyor. Çok sağlıklı gelmedi bu bilgiler. Epeyden filan bakmak lazım

  • infernalcadre  (28.06.20 11:13:22)
Note 8 pro bendeki de temel şeyler için kullanıyorum harika bence

  • chemnil  (28.06.20 11:13:46)