Yaz sıcağından Türkiye’de nereye kaçılır? (Tatil değil)

Amaç tatil, deniz değil. Amaç küçük bebeğimin Temmuz- Ağustos sıcağında perişan olmaması, nemden uzaklaşmak, geceleri ter içinde 3-4 kez kalkıp uyumaya çalışarak sabahı etmeden güzelce uyuyabilmek. Gündüzleri de insan gibi geçirebilmek,

Bebeğim çok küçük, şimdiden sıcaklarda mayıştı da mayıştı, gündüz hiç uyuyamıyor. Bir şey yapmak istemiyor. İki kıpırdansa kan ter içinde kalıyor. Klimayı açsak çarpılır, onu alıp kaçayım istiyorum ama nereye gideyim bilmiyorum. Karadeniz yaylaları mı?

Türkiye’de yazın havası en güzel, en temiz, gündüz ve gece en rahat uykuların uyunacağı yerler neresi?

Dağ köyleri: toroslar, karadeniz, kaz dağları

  • sarcophagus  (28.06.20 09:21:12)
karadeniz dağları ya da kırklareli ve ya artvin civarları (kısaca kuzey..
toroslar pek fena olmasa da oraya gidinceye kadar değil bebeğiniz siz bile kendinizden gçersiniz.

  • tururo  (28.06.20 10:36:42)
Yazın birçok sehirde konakladım. Buna Karadeniz, Ege, Akdeniz vs kentleri dahil. Yazın gece uykusu en güzel kent bence Ankara. Ardından yozgat, Afyon, illeri diyebilirim.

  • primetime  (28.06.20 10:48:32)
dedemler kastamonu'nun bir orman köyünde yaşıyorlar. rakım yüksek biraz. temmuz ağustos gibi akşamları soba yakıyorlar bazen. yatarken çift yorgan. hayatımda onlarca yerde kaldım, farklı kıtalarda yaşadım, hiçbirinde o kadar dinç uyanmadım. böyle bir şey olamaz.

  • bohr atom modeli  (28.06.20 11:00:15 ~ 11:01:26)
Bolu olabilir mi cok karadenize gitmeden (Istanbul'dan gidildigini dusunerek)

  • ala09  (28.06.20 13:47:29)