big4 firmaları ve salgın

herkese merhaba,
acaba bu şirketlerin herhangi birinde çalışan ya da sektörle ilgili birileri var mı? bunlardan biri olan ernst&young ile yeni mezun olarak görüşüyorum şuan fakat süreç ile ilgili sorularım var. en son 21 mayısta partner mülakatına girerek (bursa/vergi) süreci tamamladım ve şuan teklif bekliyorum. fakat herhangi bir hareket yok. haziran başında ikya mail atmıştım, süreci haziran ayı içerisinde bitirmeyi hedeflediklerini söylemişlerdi fakat hala haber yok. ümidimi keseyim mi?

ikinci olarak deloitten arandım yakın zamanda ve orada sürecim başlayacak yine bursa ofisi için. deloitte için audit mi seçeyim vergi mi? ben ikisini de yaparım farketmez yeter ki işe alınayım :D en yüksek şansım hangi departmanda sizce?

salgından dolayı şirketlerin düzeni ve takvim kaydı malesef. olağanüstü zamanlardan geçiyoruz o yüzden her türlü fikre açığım. şimdiden herkese çok teşekkürler.

turkiye icin e&y daha dogru tercih olur.

-ümidimi keseyim mi?
+pandemiden dolayi ertelemis olabilirler ise baslatmalari, onumuzdeki gunlerde tekrar bir mail atabilirsin.

vergi & denetim kismi hakkinda bir bilgim yok :(
  • fakyoras  (27.06.20 21:52:21)
kpmg audit için bir arkadaşıma teklif vermiş, deloitte ve pwcde süreç biraz yavaş ilerliyor diye duydum,eyda partner mülakatı sonrasında dönüş yapmamıştı 1 hafta önce ama bunlar o kişiye has durumlar da olabilir.

ingilizcen iyi ise audit e gir,vergi de kötü değil ama audit'in kariyer imkanları çok daha fazla.Yine de ikisi de kendi içinde önemli ve - bence -zevkli işler

Bir de istanbul harici ofislere istanbula kıyasla daha az kişi alınır aklında bulunsun.
  • imumax  (28.06.20 00:15:06)