[]

kyk kredi geri ödemesi affı ne durumda ?

hükümet tarafından 2020 için tamamen silme veya faiz affı konuşuluyordu ,Herhangi bi duyum alan var mı bu konuda ?
 
Ben şahsen böyle bir şeyin konuşulduğunu hiç sanmıyorum. Sadece algı yapılıp , haber siteleri tarafından haber pompalanıyor. Son dönemde yine bir çok kişiye bu sebeple e-haciz geldiği için, geçen sefer yaptıkları gibi bir yapılandırma yapacaklardır. Elbetteki peşin ödenmesi durumunda ciddi bir indirim olacaktır. 3 sene önceki yapılandırma döneminde 8.500 gibi olan borcum 4.800-5.000 gibi bir rakama kapandı.


  • janavarorion  (27.06.20 13:58:25) 
Boş hayallere kapılma. Hemen bi ise gir. Bak ben çalışıyorum. Mis gibi geri ödeniyor. Bir hane daha eridi 2 ay evvel. Öde bir an önce kurtul.


  • The Student  (27.06.20 14:03:14) 
genelde vergi afları yazın açıklanıyor şuana kadar açıklanmadıysa pek ümitlenmeyin. ben kyk borcumun faizini yazın bu dönemlerde sildirip ödemeye başlamıştım. ayrıca o borcu asla silmezler.


  • nahtoderfahrung  (27.06.20 14:47:10 ~ 14:47:22) 
Bu kadar büyük meblağları silmezler. Ümitlenmeyin.


  • aramızda kalsın  (27.06.20 14:49:20) 
Hayatta silinmez. Aksine cdza yazmak için uğraşıyorlar. Çok ciddi bir meblağ kyk borcu, silmezler.

Pompa haber+1
  • mobydick  (27.06.20 14:51:48) 
adamlar 100k kişiye burs veriyor, bunu 200k burslu öğrenciye çıkarmaya mecalleri yok, 8-10 milyon insanın borcunu mu silecekler? en en fazla faiz'de indirim veya öteleme gelir. fazlasını beklemeyin. olmayacak. hiç bir zaman da olmaz. 1 günde abd ekonomisini geçecek gücümüz olsa da olacak bişey değil bu. bunun oluru, her yıl burslu öğrenci sayısını arttırmaktır. fazlası değil.


  • avatar is back  (27.06.20 15:11:04) 
Bence de komple borç silinmez ama eninde sonunda vergi affı/yapılandırma gibi kolaylıklar sağlanır. Sırf kyl için değil genel yani.
Ben ödemeye başlamıştım, 10k civarı borcumu bi kaç taksit ödedim, bin küsür nakit verdim yapılandırma için. Sonra nooldu biliyor musun? O ara vergi affı çıktı, keşke başvursaydınız 6k öderdiniz dediler. Üstelik 2 ay üstüste ödemedim diye yapılandırmam bozulmuş. O ana kadar ödediğim 2 k havaya uçtu.
Aftan haberim yoktu şimdi de ödemiyorum 12 k olmuş sinir oldum, vergi affı çıkmadan ya da haciz gelmeden ödemeyeceğim. Dalga geçtiler resmen.

Özetle nakit paran varsa öde kurtul, faize girdiyse biraz daha bekle seçim dönemi bir hareketlenme olabilir.
  • jimjim  (27.06.20 17:57:05) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.