Garaj kapı kumandasını nasıl kopyalarım?

İnternetten kapı kumandası söyledim, tabii öncesinde bariyerin markasına baktım. Neyse youtube üzerinden kopyalama videosunu izledim bir şey anlamadım. Şifreleme ne demek? Dört tuşlu ikisi açma kapama ama alttakilerle ne yapıcam? Apartmandan birinden kopyalayacak kumanda bulursam ilk ne yapmam lazım? Milleti ayaküstü bekletmeden hemen halletmek istiyorum. Ne illet bir durum ufacık bir kumanda yüzünden millete dilencilik yapmak, şunu kopyalayıp kocaman bir oh çekmek istiyorum.

Aldığım kumanda ve kopyalama videosu şu:
www.youtube.com

araba anahtarı kopyalayan dükkanlar bunu da yapar.

  • sttc  (26.06.20 19:20:38)
İzmir'deysen bir kumanda bulup Mavişehir Koçtaş'daki anahtarcıya git.Hallediyor.

  • Mirket  (26.06.20 19:45:08)
@Mirket

Maalesef Ankaradayım.
  • faraton  (26.06.20 20:05:46)
Aslında bu işlem kopyalama değil, aldığınız yeni kumandanın frekansını alıcıya tanıtma.

Doğru markaya uygun doğru kumandayı aldıysanız çocuk oyuncağı kadar basit bir işlemdir, verdiğiniz videoyu izlemedim ama benim alıcı modelimde mesela kalem ucu gibi sivri bişey ile gizli tuşa basıp, yukarı tuşuna basıp, kumandadan 1 numaraya basınca gibi 3-4 adımla kolayca oluyor.

Videoyu izledim, iki farklı işlemi peşpeşe anlatıyor. Sanırım ordan kafanız karışıyor. Yanlış anlamadıysam size 2. işlem lazım.
  • John Bloor  (30.06.20 12:06:02)