teketek hakkında ne düşünüyorsunuz

işle birlikte bikaç gündür arkada açıp dinliyorum ilber celal şengör olan programları genelde.
www.milligazete.com.tr
hala devam ediyormuş kaç yıl oldu çok şaşırdım

benim seyrettiğim celal şengörün katıldığı programlar bayağı bilgi verici.koskoca profesörler bilgililer ama fatih altaylıyla araları iyi. bu adam nasıl böyle olabildi

ne düşünüyosunuz bu program hakkında ve fatih altaylı hakkında

bilim washing

ekolojide greenwashing diye bir kavram var, yeşil yıkama/yeşil badana, örneğin shell petrol firması yaptığı petrol sızıntısını doğadan temizleme maaliyeti yüksek diye bunun sorumluluğunu alıp masrafını üstlenmek yerine çok daha az masrafla bir ağaç dikme kampanyası düzenleyip bunu da reklamlarla, pr ile köpürtüyor, kendisine çevreci bir imaj yaratıyor

bir çok şirketin verdikleri zararı örtmek için kullandığı yöntem, işte bu neyse habertürk, fatih altaylı, teketek programı da odur, bilim washing

bunun yanında her şeyi biz biliriz şeklindeki içeriği de sorunlu, her şeyi hep aynı insanlar biliyor
  • freebird5406_2  (25.06.20 14:33:32 ~ 14:42:53)
"Alo Fatih" olayında, söz konusu Fatih kendisi olmasa bile itibarı bir miktar zedelendi. Ben kendisini ne severim, ne sevmem ama illa sevip sevmemekten birini seçecek olsam seviyorum derim. Bence iyi bir gazeteci. Bazı şeylere çok dokunmasa da özellikle son dönemdeki çıkışlarını yerinde buluyorum. Depremde GSM operatörlerine giydirmesi çok fazla insanın yapamayacağı bir şey. Kendisi muhalif olmadığı için biraz sevilmiyor sanırım. Muhalif olmayan tayfadan dinlenebilecek nadir kişilerden bence. Çünkü bu tayfanın büyük bölümü aşırı yalaka.

  • himmet dayi  (25.06.20 14:42:57)
fatih altaylı, murat bardakçı gibi kişiler istanbul'un köklülerindendir ve çevreleri de geniştir. fransız okulundan mezundurlar, o okulun mezunları hep okumuş adam olmuşlardır. ayrıca gazetecilik mesleği ile birlikte de pek çok önemli isimle yakın ilişki kurmaları daha da kolaylaşıyor.

fatih altaylı fransa'yı da avucunun içi gibi bilir. severim kendisini. sapına kadar muhaliftir, ama particilik yapmaz. particilik yapmadığı için de hiçbir parti seçmeni kendisini muhalif diye sahiplenmez. ama doğruya doğru der, yanlışa yanlış der. vatansever olduğundan şüphem yok. vatansever olmasaydı zaten gider fransa'da bir gazete kurardı, ama habertürk'ün kurucularından diye biliyorum. ilk zamanlar habertürk çok kaliteliydi, artık bozdu.

ama programlarında bilgili kişileri konuk eder ve olayları her yönüyle konuşmaya gayret eder; tartışma programlarında her gün görünen, bağırp çağırmaktan başka bir şey yapmayan zıpçıktıları değil. türkiye'deki en iyi birkaç programdan biri teke tek'tir, yıllardır. oturma düzeni bile kendine hastır programın, herkes böyle oturtmaz konuklarını.
  • attirmayin makedonun kafasini  (25.06.20 15:16:03)