istediğim an hisse alıp satabilir miyim?

11 liradan anında bir hisse alıp, 11.05 lira olduğu an satabilir miyim? Kaç tane almış olursam olayım hepsini istediğim zaman alıp satabilir miyim topluca?

genel olarak evet. bunun soyle durumlari var:

1- hisse alirken ve satarken komisyon odenir. sattigin fiyatin/hisse sayisinin komisyon masraflarina degecek bir miktar olmasi lazim mantiken
2- risk var zira o elindeki hisselerin tamami 11.05'ten alici bulmayabilir. fiyat hic yukselmeyebilir.
  • hot potato  (25.06.20 05:48:35 ~ 05:48:53)
Hisse senedinin satisi icin karsida reel bir alicisi olmasi gerekiyor ve bu alicinin senin koydugun fiyata o hisseyi almaya niyeti olmasi gerekir. dolar bozdurur rahatliginda degil yani. Hisseni degerinin altinda bile satsan kimsenin ilgilenmedigi bir firmaysa satamayabilirsin.

  • pofudukayi  (25.06.20 06:57:05)
eğer 11.05ten almak isteyen birisi varsa tabi satabilirsin

  • dafuq  (25.06.20 09:43:05)
Spekülatif işlem gördüğü düşünülen bazı hisseler aynı gün içinde ikinci işleme kapatılıyor. Bu tip bir kağıttan söz ediyorsak aldığın gün satamazsın.

  • Mirket  (25.06.20 10:32:37)