[]

Apaçi kimdir? Apaçiliğe Giriş 101 kıvamında

Apaçi kimdir? Ne yapar?

Kendilerine mi apaçi dediler yoksa onlara takılan isim mi bu? Nereden geliyor bu apaçi ismi?

-Aile üyelerinden birinin çakal kasa bmw satın aldı. Civardan gelen tepkiler bu aracı sıklıkla apaçilerin kullandığı yönünde. Apaçi denince benim aklıma gelen serseri tipli bir rapçi görüntüsü. (Tanım için özür, hayalimdeki imajı paylaştım. Olayı hiç anlamamış olabilirim) Ama bundan fazlası sanırım apaçi.

teşekkürler!

 
Apaçi daha çok Tofaş Şahin tarzındaki arabaları kullananlara deniliyor. Sadece o yeterli değil. O tarzdaki arabaları kullanırken leş müzikler dinleyen, drift yapmaya çalışan kişiler apaçi oluyor. BMW daha çok kıro, nargile içen, biraz daha zengin kişiler için kullanılıyor. Normalde apaçiler ilk görüşte saçlarından tanınırlar ama onların soyu 10 yıl kadar önce tükendi. BMW ile apaçi olmanın çok ilgisi yok.


  • dissendium  (24.06.20 22:47:01) 
Sanırım ilk çıkış zamanı EMO tarzının bizdeki kekolara uyarlanan saç modeliyle oldu, 10 yıl belki biraz daha zaman önce bi ara EMO'lar türedi. Saçları, aksesuarları ve kıyafetleri farklıydı.

Bizdeki kekolar buna ayak uydurmaya çalışınca ortaya şuna benzer görüntüler çıktı;

www.egedesonsoz.com

Bu tiplere de millet apaçi demeye başladı, bunun üzerine de o saçma müzik eşliğinde saçma dans edenler buna apaçi dansı adını verdi.

Aslında bu tür her zaman vardı, zaman zaman evrim geçirip farklı isimlerle anılmaya başlandı.

Sonradan da genç yaştaki magandalara bu apaçi yakıştırmasını yapmaya başladık. Barzo, keko, apaçi vs.

Peki ne yapar apaçi? Apaçi diyince aklımıza ne geliyor şimdi?

Bunun cevabı için biraz instagram ve tiktok'ta sörf yapmak lazım.
  • John Bloor  (25.06.20 14:15:58) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.