apart mı ev arkadaşlığı mı?

yeni işe girdim. şehirde beraber eve çıkabileceğim tanıdığım bir arkadaşım yok. sizce aparta çıkmam mı daha mantıklı yoksa tanımadığım biriyle bir evi paylaşmak mı? apartlar tek oda 1300 tl(faturalar dahil), bir ev buldum 2 kişi yaşanacak, kira kişibaşı 875 tl. tabii faturalar ne kadar tutar bilmiyorum. 3-4 güne de bir yere yerleşmem gerek. farklı bakış açılarına ihtiyacım var sizce hangisi mantıklı? ev arkadaşlığından çok ağzım yandığı için böyle arada kaldım. ne düşünüyorsunuz?

apartta başla, garanti olsun. ev kiralamaya da zamanla bakarsın

  • re noreno  (24.06.20 18:06:50)
apart

  • ala09  (24.06.20 18:44:52)
Yerinizde olsam kimseyle uğraşmaz aparta çıkardım.

Hele pandemi sürecinde riski ne kadar azaltsanız o kadar iyi :)
  • chihirovekohaku  (24.06.20 19:05:24)
Apartta kalmalısın.
ev arkadaşlığı konusu ayrı bir mevzu ve bu konuda ağzı yanan çok kişi var. Belki traji komik olacak ama kişi bir evde arkadaşıyla barınmak istiyorsa öncelikle kendi yapısının böyle olduğundan emin olsun ki sözü geçsin:
i.hizliresim.com
başka türlü olmuyor çünkü.
  • Erva  (24.06.20 20:52:30)
arkadaşlar inanın hepinize hak veriyorum ama apartlarda da afedersiniz kıç kadar odalara 1300 tl vermek de koymuyor değil... fotoğraflarına bakınca bile içimi hafakanlar basıyo öyle böyle değil... 1 yatağı zor sığdırmış adam:'( o yüzden eve de sıcak bakmıştım bilemiyorum hala

  • pelovann  (24.06.20 21:09:29)
++ apartlarda 3-5 tanımadığım kişiyle aynı tuvaleti ve banyoyu kullanıcam o da canımı çok sıkıyo. evde en azından pis bi şey olsa suçlayabileceğim biri var, diğer türlü kimvurduya gidiyo

  • pelovann  (24.06.20 21:10:27)
Neredesin bilmiyorum ama 1300 liraya çok iyi 1+1 veya 2+1 daire de kiralayabilirsin

  • etna  (24.06.20 21:19:30)
Apart hem kucuk hem de odada banyo yok diyorsun. 1300 fatura dahil bile olsa oraya cok.
Yurt gibi bi sey galiba.

Bi ev buldum dediginin ev arkadasi hazir anladigim kadariyla. Evi begendiysen cik bence o kisiyle. Daha once kotu de olsa ev arkadasligi deneyimin de olmus hem.

Normalde apart derdim kesinlikle ama boyle apart varken ev diyorum.
  • Kittie  (24.06.20 21:26:28)
selam bu bahsettiginiz apartlar nerde var ben de cikayim

  • camene87  (25.06.20 23:16:18)