Zor Durumlar 2: Tıbbi Personel Otopark Üstünlüğü?

Selamlar

Hastalık başlar başlamaz 10 martta kaçtığım tatil kasabasında pek covid vakası yok.
Olsa da fark etmez gerçi anlatacağım hikayede.

Markete gittim, marketin önünde 20-30 araçlık açık otopark var.
2 araba arası bi yer gördüm, geri yanaşmak için öne manevra yaptım
O sırada adam direk kafadan giriyordu park yerine.
Dıt kornaya bastım, ben giriyorum işareti yaptım
Ki görmemesi imkansız!

O da girmedi, geri geri girdim ben.
Arabadan inerken, cam açtı bu.
bana -ben doktorum- dedi.
ben de -eee- dedim

-tü size yazıklar olsun, yazıklar olsun- diyip gazlayıp gitti.

Adam ne bekliyordu?
Benim ne yapmam gerekiyordu?

Tıp dünyamızın kahraman neferi, emeklerin karşılığı al sana migros park yeri???
Sana layık değil ama, lütfen çizgiler arasında kal

bunlar tipik ucuncu dunya ulkesi sikintilari, cok kafaya takmamak lazim.

  • cooperr  (24.06.20 09:04:50)
Komik ya. O kadar okumus ama ego ve kompleks aynen kalmis :)

  • sanguine mcqaer  (24.06.20 09:05:51)
Cidden şaka gibi

  • chemnil  (24.06.20 09:07:19)
Doktor egosu ile karşılaşmış durumdasın. Sıkıntı yok yüzde doksanı böyle. Üstün insan olarak görüyorlar kendilerini.

  • prodeq  (24.06.20 09:15:31)
böyle durumlarda fantastik cevaplar vermek gerekebiliyor.

+ben doktorum.
- ben de itfaiyeci???
  • hem şişko hem deli  (24.06.20 09:30:03 ~ 09:30:18)
Ne yapacakmış, meyve reyonunda muz mu ameliyat edecekmiş ?

  • kimlanbu  (24.06.20 09:31:35)
Bunlar böyle hocam daha dur bak neler göreceğiz, metrobüs sıralarında, banka kuyruklarında, böyle park yerlerinde falan hiç susmaya gerek yok, böyle tiplere hemşişkohemdeli nin dediği gibi yaklaşmak lazım, bende Bilim Kurulu Üyesiyim falan dicen, senden benden terslenince ''ulan yemiyor sokakta '' diyip kesçek o davranışını.

  • paramolacak  (24.06.20 10:41:19)
fıkra gibi. keşke videoya falan çekebilseydin.

  • scudman1  (24.06.20 12:24:05)
ya adam aslında medeni ülkelerde haklı.
geçen hafta 20 kişilik posta sırasında iken adamın biri geldi doktor/sağlık çalışanı kartını gösterdi ve hepimizin önüne geçti.

ondan sonra da keyfinden bu mektup niye gelmiş bu niye gelmemiş diye muhabbet etti çünkü 20 kişi önümdeyken önüme geçmiş adam sıra bana geldiğinde hala meşgul ediyordu. (2 kişi çalıştığını anlamışsınızdır). ağzımı açıp bir laf edemedim.

aynı şekilde marketlerde vs de öncelikleri var ama daha ona denk gelmedim. ülke ingiltere.

bizim ülkemizde ise öncelikleri var şeklinde bir açıklama vs hatırlamıyorum. dolayısıyla güzel davranmışsınız. özellikle eee kısmına bayıldım.
  • ozdek  (24.06.20 12:27:22)
eee kısmı süper olmuş. ağzınıza sağlık.

çocukluktan beri pompalanan içi boş kendine güven yüzünden böyleler işte. Halbuki çoğu boş insan. İngilizce dahi bilmezler.
  • catch the arrow  (24.06.20 13:51:38)
açılın ben doktorumu yanlış anlamış

  • ya ben lan neyse  (24.06.20 13:55:15)