[]

Ekranı yansıma yapmayan paneller hangileri?

IPS ve TN arasında her açıdan aynı görüntüyü veren IPS bildiğim kadarıyla. Bir IPS ekrana sahibim ve yansıma yapmıyor. Ekran kararınca kendimi görmüyorum ve ışık yansımaları olmuyor. TN panelde de bu teknoloji var mı? IPS'ten başka ışık yansıtmama özelliği olan ekranlar var mıdır?
 
yansıma tn veya ips olmasıyla ilgili değil, panelin önündeki kaplamayla ilgili.
yani her iki teknolojide de yansıyan ve yansımayan ürünler olabilir.

bkz. apple paneller ips olmasına ragmen parlak/yansıyan ekranlardır. yeni nesil monitör ve laptoplarda apple dışında parlak ekran görmedim uzun zamandır.
  • orpheus  (24.06.20 16:33:24 ~ 16:34:13) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.