[]

Aliexpress'ren alışveriş yapan var mı?

Merhabalar, içimizde Aliexpress'ten alışveriş yapan var mı, varsa acaba şu anki alışveriş işleyişi nasıl anlatabilir mi?

Bir de hani yurt dışından gelirken başkalarının ihtiyaçlarını da alıp getirirler ya, onun gibi acaba bir sonraki alışverişte bir sipariş de benim için verilmesi, benim siparişin ücretini ödemem vs gibi olayşar mümkün mü?


 
Normal girip alışveriş yapın siteden, ptt ürünü evinize getirdiğinde minimum 11 lira gibi bir vergi alıyorlar nakit olarak.

O olay biraz gereksiz olur, kart bilgilerinizi vermek istemiyorsanız PAPARA uygulamasını kurup Sanal Kart oluşturun, eft yapıp istediğiz alışverişte kullanaiblirsiniz
  • pislick0  (23.06.20 19:42:38) 
Normal bir e-ticaret sitesinden farki yok. Giriyorsun, urununu seçip adres belirtip ödemeni yaparak siparişini veriyorsun. Sonra siparişin hazirlaniyor ve kargoya veriliyor. Sonra kargonun gelmesini bekliyorsun. Bekliyorsun. Bekliyorsun. Bekliyorsun. Bekliyorsun. Bekliyorsun. Bekliyorsun. Bekliyorsun. Bekliyorsun. Bekliyorsun. Bekliyorsun. Bekliyorsun. Bekliyorsun. Bekliyorsun. Bekliyorsun. Bekliyorsun. Bir sure sonra unutuyorsun ve kargon geliyor. PTT ile gelen kargona 20% vergi odeyip teslim alıyorsun. Sonra butun alisveris sitelerinde olduğu gibi istersen puanlama yapıyorsun.

Kendin pişiriyorsun kendin yiyorsun.
  • pass  (23.06.20 21:08:12) 
10 gün önce ilk kez alışveriş yaptım, telefon ekranı aldım ve bugün geldi. Paketleme filan güzeldi, telefoncuya gitti ekranı taktım tam bi hayal kırıklığı. Ekranın yarısı farklı bir renk tonuydaydı, neyse dedim 5 dk sonra bi baktım bu sefer de ekranda çizikler oluşmaya başladı. Anlaşmazlık açtım bakalım ne olacak.
350 lirakık ürüne 22 lira vergi alındı.

  • valarmurgulis  (24.06.20 00:00:48 ~ 00:02:14) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.