[]

Gelir vergisi ödemek

Özel bir kurumda, maaşlı sözleşmeli şekilde çalışan biri var. Geçen yıl net olarak 45 bin TL maaş geliri elde etti. Gelir vergisi ödemesi gerekli midir?

Gerekliyse ne kadar ödemelidir?


 
Ücretli çalışansa Maaşı eline geçmeden gelir vergisi kesilmiştir zaten.
Başka bir gelir unsuru yoksa beyanname vermesine gerek yok.

  • flo  (23.06.20 18:01:45) 
tek işverenden ücret almışsa, yani yıl içinde işyeri değişikliği ve/veya ikinci bir işyerinde çalışma durumu yoksa herhangi bir beyanda bulunmasına gerek yoktur.


  • kibritsuyu  (23.06.20 18:12:46) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.