[]

router alacağım yardımcı olur musunuz?

Bilgisayarcının dediğine göre 300 lük ya da bir üstünü almalıymıiım.
ethernet kablosuyla giriş olacak ve wi fi yayacak.

modem görünümlü cihazlar var, şu duvara takılan sinyal çekici gibi ufak olup altta ethernet girişi olan yok mu?

Bende buna benzer bir şey var ama ethernet yeri, çıkış: laptopa bağlayıp kablodan internete giriyorum.

Not: ethernet girişi olmasının özel bir adı var mı?

 
wifi menzil genişleticiler var dediğiniz gibi, üstünde ethernet girişi olan da var. kablosuz olarak aldığı sinyali yine kablosuz olarak ve ethernet üstünden yayabiliyor. bir de kablosuz routerlar var, bunlar modeme kablo ile bağlanıp kablosuz olarak yayıyorlar. menzil genişleticilerden daha iyiler. bir de mesh cihazlar var, bu cihazların bir tanesini kablo ile modeme bağlayıp ayrı bir kablosuz ağ oluşturuyorsunuz, örneğin eve 3 tane bu cihazlardan koyduğunuzda modemden bağımsız olarak ayrı bir ağ oluşturuyorlar ama baz istasyon mantığında çalıştıkları için hem kapsama alanı çok iyi oluyor hem de ping/latency olmuyor/çok az oluyor.

ben tplink deco serisi 2 tane cihaz kullanıyorum evde, acayip memnunum. 12. kattayım, sokaktan bile bağlanıyor :)
  • orient blue  (23.06.20 11:59:45) 
Router iki farkli networku haberlestirmek icin kullanilir. Router'a ihtiyaciniz oldugundan emin misiniz? Tam olarak neye ihtiyaciniz var soylerseniz dogru yonlendirelim sizi. Sadece modeminizin kablosuz sinyali kotuyse ve uzak noktada kablosuz haricinde kabloyla da baglanmak istiyorsaniz TP-Link RE450 menzil genisletici kullanabilirsiniz.


  • Kirmizibavul  (23.06.20 19:54:14) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.