sinüzit'ten kurtulmak için neler yapmalı?

...?

...lütfen bilgisi olanlar paylaşsın, hayatımın içine ediyor çünkü.

ayağı, kafayı soğuktan korumak gerekiyor.
her şartta.
tedavisi mümkün değil sanırım
bana öyle dedi doktor
  • Scruffy  (04.05.10 22:52:20)
bi antibiyotik verdi doktor. önce film çekti, sinüsler çok fena dedi. dolmuş falan. hapı verdi sonuçta.
kullandım ve geçti. sen de dört, ben diyeyim beş sene sonra tekrar başladı. o derece. gidin doktora. kullanın hapı. çok çok özel bir durumunuz yoksa, uzun süre rahat edersiniz siz de. ağrıyı çektiğine değmez.

bende tekrar olması da sanırım dikkat etmememdendir.
  • lovemyself  (04.05.10 23:00:32 ~ 23:01:06)
tuzlu deniz suyunu da ek olarak tavsiye ederim.

  • McCoy  (04.05.10 23:06:51)
tuzlu deniz suyu +1

  • kob  (04.05.10 23:26:13)
hap yuttun mu? yutmadiysan yut.

sacini yikayip zinhar disari cikma. ne yaz ne de kis.
sinusleri havalandir, yani burnun tikali dolasma. ama bunun icin sadece denis suyu falan kullanacan, otrivine degil
ameliyat olma, bi ise yaramaz :/
deniz mesvime de.. cekecen burnuna :)
  • no avalon  (04.05.10 23:39:25)
ruzgar yemesin kafan yaz kis. istanbul'un havasi da benim sinuzitimi azdiriyor mesela niyeyse. artik sapkasiz cikmiyorum.

  • bir varmis bir yokmus  (05.05.10 00:20:22)
tuzlu deniz suyu bulmak zor ama kaliteli deniz tuzu bulabilirseniz, suyle karistirip harika bir ilac elde edebilirsiniz. su ilik-sicak arasi olmali, deneme yanilma ile en iyi dereceyi bulacaksiniz. ilk baslarda tuzu az koyun (bir bardaga bir silme cay kasigi)ve burna cekme alistirmasi yapin. cok derine cekerseniz bogazinizdan agaziniza gelir, cok hizli cekmedikce (kopurterek) cigerlerinize kacmaz.
sonra yavas yavas tuz miktari arttiriabilir.

birde suyu cekince bir sure (5-10sn) icerde tutmaya calisin.

sakin sofra tuzu kullanmayin, acayip yakar.
  • cench  (05.05.10 00:28:26)
bende sinüzit var ama bu illetin çeşitleri var.sizin şikayetleriniz neler?

  • sidd79  (05.05.10 02:03:08)
imkanın varsa 2000 metreye çık bi kaç gün kal ve sonra in :) öyle bir açılıyo ki heheh
immuneks kullan arada bir
sora bi de mesela başını sarkıt yataktan biraz, o da rahatlatıyor, biraz masaj yap sinüslere...
canını sıkma, gönlünü ferah tut, sıkıntı etme kendine, sen unutunca o da seni unutacak. hohoyt.
  • kediebesi  (05.05.10 11:55:20)