Autocad, Revit, Tekla Structures gibi programlar için laptop önerisi?

Yukarıda bahsettiğim programlar grafik tabanlı ve ekran kartını işlemciyi yoran programlardır.
Sorularım:
1)Bunlar için max 8 bin liraya kadar 13-14” laptop öneriniz var mıdır ?
2)13-14” yoksa 15” de olur ama ince çerçeveli modelleri beğeniyorum varsa öyle öneri alabilirim.
3)Heryerde bir MX250 furyası görüyorum gerçekten güçlü bir ekran kartı mı yoksa Gtx serileri mi düşünülmeli?

amd ryzen5 veya i5/iy işlemcili 16gb ram bir oyuncu bilgisayarı iş görür.

aynı senaryo için acer nitro 5 aldık amd ryzen 5 işlemcili, memnunuz.
  • orpheus  (22.06.20 14:47:23)
ince ve güçlü bir cihaz arıyorsunuz galiba.

mx250 güçlü bir kart değil. gtx960m e yakın gözüküyor kağıt üstünde.

www.notebookcheck.net

mx250 autocad gibi aramalar yapıp performans testi yapan varsa fikir edinebilirsiniz.

ince ve zarif değil ancak o fiyata kaliteli, ve tasarımını beğendiğim bir laptobu şuraya bırakıyorum belki fikriniz değişir.

www.hepsiburada.com
  • fezagezgini  (22.06.20 15:29:15)
ince küçük olup güçlü performanslar beklemek biraz zor hocam. bulabilirsen i7 HQ işlemci ve gtx1060 ve üzeri ekran kartı ara. gerisi ssd ram vs.

  • xrated  (22.06.20 16:51:56)