[]

Kablosuz Modem Sinyal Kaybı

Netmaster'ın docsis 3.0 modemlerinden birini kullanıyorum. Bağlantı hızım 100 mbps ama bu hızı sadece kabloyla alabiliyorum. Kablosuz bağlı cihazlarla ulaşabildiğim hız, cihaz modemin dibinde bile olsa 30-50 mbps arasında değişiyor. Arada engel olsa neyse diyeceğim de, modemin yanına kadar götürdüğüm cihazlarda bu kadar kayıp normal mi? Bunu aşmak için ne yapılabilir?
 
2.4 Ghz'de 802.11n olmadan yüksek hız almak mümkün değil sanırım.
5Ghz sorun olmaması gerekir. Modem değiştirmeyi düşünebilirsiniz.

  • atom karincanin torunu  (22.06.20 13:05:39) 
modem dandik, çare router


  • passion rules the game  (22.06.20 14:01:32) 
Atom karincanin dedigi gibi modeminiz 802.11n'yi desteklemiyor olabilir veya secili degildir. 802.11a/g standartlarinda ulasilabilecek max bant genisligi 54 Mb/s'dir.


  • Kirmizibavul  (22.06.20 23:19:50) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.