[]

dolar, dolar, dolar

şimdi biliyorsunuz devletimiz döviz vergisini arttırdı.
aslında olay vergi değil benim için. sonucunda milyar dolar almayacağız.
dolar birikimine, birikim de denmez aslında işte alım gücümüzü korumaya çalışıyoruz, şöyle bir yoldan gitmeyi düşünüyorum.
yerel borsalardan/elden tether gibi teoride 1 dolara eşit olan coin/smart contractlardan alacağım. binance a göndereceğim.
oradan da gene teoride 1=1 olması gerekirken şu an busd/usdt 1.0009 gibi bir pariteden busd yapacağım.
onu da yıllık ortalama 1.37'den busd birikime yatıracağım. yıllık olduğuna bakmayın yatır çek vs yapılabiliyor.
bozmak istediğimde de busd/btc ya da tekrar busd/usdt yapıp ya borsaya çekerim ya da gider elden bozdururum.
ne diyorsunuz bu işe?
borsa komisyonları %0.3 civarında. usdt transfer ücreti yok.
tek sıkıntı binance ın ve/veya benim oradaki hesabımın ortadan kaybolma ihtimali. ama zaten neredeyse her batık bankaya para kaptırmış bir aileden geldiğim için çok şey yapmıyorum. olursa kanımızda var der geçerim.
bir de bu kadar karmaşık ya da uzun değil toplam işlem süresi 30 dk bile değil.

 
Başkan benim gözümü korkuttu. Bitcoin işine de bir türlü ısınamadım. Ben haracimi ödeyip dolar almayı tercih ederim.


  • allah yazdiysa bozsun  (22.06.20 12:19:13) 
mantıksız değil de ben binde 7 zarardan kar için uğraşmazdım, tabii senin bileceğin iş.


  • aziz dostum jack  (22.06.20 13:10:12) 
Tether konusu biraz çetrefilli ve uzun. Kendi adıma uzun zamandır Bitcoin harici hiçbir varlığı satın almıyorum ancak Tether konusunda biraz şüpheliyim. Piyasa hacmi 10 milyar $'ı geçen bir varlık halini aldı.

BUSD de yapılabilir bence çok güzel bir alternatif. Mevcut finansal sisteme alternatif gelişmeler kripto tarafında oluyor. Merkezsiz finans, mevduat-kredi işlemleri gayet yapılmaya başlandı. 5-10 sene sonrasını hayal edemiyorum.

Bu paraları kendi cüzdanına da çekebilirsin (Ledger gibi) tam güvenlik için. İhtiyacın olduğunda satış yapabilirsin. Böylece karşı taraf riskini kısmen ortadan kaldırırsın.

Kısacası bana göre mantıklı. Yanlış zamanda birçok insan Bitcoin'e girdi, o nedenle büyük zararlar ettiler. Bu insanlar her platformda batmaya mahkum "bitcoin diye bişey var çok artıyormuş ben de alayım" mantığında idiler. Şu an uzak durmaları normal. Kendi adıma mevcut finans sisteminde olmaktansa kripto para piyasalarını tercih ederim her türlü.
  • Lethe  (31.07.20 11:51:49) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.