Aracın bakımı için yetkili bayiden filtre ve yağlar nasıl alınıyor?

Merhabalar

Galiba şase numarası ile yetkili bayiye gidip bakım için yedek parçaları (filtreleri ve yağları) alabiliyormuşuz, nasıl oluyor bunlar tam olarak yapmış olan var mı daha önce aramızda? Malzemeleri alıp ustama bakıma götürmek istiyorum da aracı.

İlk defa yaptıracağım için yanlış birşey yapmak istemiyorum da.

Araç vw passat comfortline dizel düz vites 2015 model.

araç sıfırsa garantisi bitene kadar yetkili servise git. her parçanın sanayide orjinali var yetkili servise gidip neden kazık yemek istiyorsun eğer araç sıfır değilse?

  • mikahakkinen  (21.06.20 13:55:29)
hiç duymadım. zaten teknik serviste yağı kocaman varilden dolduruyorlar. şişeye doldurup verebileceklerini zannetmiyorum. vw grubu castrol öneriyor ve kullanıyor. renault, elf önerir. araç marka modeline göre uygun yağı bulup alabilirsin. castrol yerine petrol ofisi de kullandım, elf de kullandım.

  • sutlu nescafe  (21.06.20 13:56:22)
önce hangi markadan alacağına karar vermen lazım.

mesela mann hava filtresi alacaksın. google'a aracın marka ve modeliyle (kasa kodu) arama yapacaksın. mesela mann hava filtresi bmw f30 2014 diye aratınca sonuçlar çıkıyor. yağ konusu ise birazcık farklı. aracın km'si ve yaşadığın yere göre yağın yoğunluğu değişebiliyor.

bence sen bize aracın marka model ve yılını söyle yardımcı olalım.
  • false pretension  (21.06.20 14:24:23)
vw grubu castrol kullanıyor. bosch veya man marka filtre kullanıyorlar. parça işini özel servise git hallet.

  • mikahakkinen  (21.06.20 18:51:50)
yağı alamazsın dedikleri gibi varil ile geliyor.

ama filtre grubu ve diğer yedek parçaları satın alabilirsin. zaten yağ ve mazot filtresinde sahtesi çok servisten almak en mantıklısı.

yağ konusunda da sahte işi çok büyük pazar dikkatli olmak lazım.
  • orpheus  (21.06.20 20:43:20)
Hiç gerek yok, hiç bir üretici filtre, balata vs gibi sarf malzemesini kendi üretmez zaten.

Sanayiye gidin ve oto parçacıdan modelinize uygun filtreleri ve kullanmak istediğiniz yağı alıp ustaya gidip değiştirin.
  • John Bloor  (22.06.20 10:49:32)