uçağa binen oldu mu bu ara

var mı bir sıkıntı nasıl durumlar? normalleşildi mi?

Ben minskten THY ile geldim. Uçağa girerken herkese bir poşette mendil, ıslak mendil vs veriliyor. Sırt çantam vardı. 2 3 kilo anca gelir. Ama ebadı büyük diye kabine almadılar. İstanbula indikten sonra ise sırayla çıktık. Problem yoktu yani. Abartı bi hassasiyet de görmedim ben.

  • hede hodo  (21.06.20 12:04:46)
Ben yurtdışı uçuşu yaptım cuma günü. Havaalanina bileti olmayanı almıyorlar zaten, sırayla aliniyorsunuz. Sonrasında mağazaların, cafelerin vs hepsi kapalıydı. 1 tane kahve alacak yer buldum. Bomboştu istanbul havalimanının dış hatlar kısmı. Her yere dezenfektan koymuşlardı. Maskesiz giriş yapmak havaalanı içine zaten yasaktı.

Uçuş için de girişte tekrar ateş olcumu yapıldı; herkese hijyen kiti dağıtıldı (maske+ dezenfektan), maske zorunluydu. Sıra ile binilip, sıra ile inildi (keşke normalde de böyle olsa). Benim uçuşa has mi bilmiyorum, ben cam kenarında oturuyordum bana en yakın kişi diğer cam kenarindaydi. Ama onlarde aralıklı oturanlar da vardı. Yemek de soğuk sandviç, meyve suyu gibi kapalı bir kağıt poşette geldi. Genel olarak beğendim ben. Hele de yurtdışı ülkesinde inip polislerin bile maske takmadığını gördükten sonra.
  • fraise  (21.06.20 12:05:49)