yatırım danışmanlığı

merhaba.
yüz liranız var ve bankaya gidip bu hizmeti almak istediğinizi söylediniz.
sonraki süreç nasıl işliyor?
banka bize ne vaat ediyor? ne kadarlık bir kar söz konusu olabilir?
zarar durumunda ne oluyor? bankanın kazancı sabit mi, yoksa kardan belli bir oran şeklinde mi?

selam. bankalarla yatırım kısımları ayrıldı. o yüzden iş bankasıyla iş yatırım birbirinden ayrı kuruluşlar. süreç şöyle işliyor. herhangi bi kuruluşun alt limiti vardır atıyorum 500 k tl . bunu sağlayınca size hesap açarlar. bundan sonra muhtemelen bi yatırım danışmanınız olur ona sorarsınız sizin risk algınıza göre çeşitli fonlar önerirler. kendi kuruluşunun fonları olur tabi bunlar. bu fonlarda da yönetim ücreti getiriye dahildir atıyorum o sene 25% getiri derler yönetim ücreti dahildir. bankada şubedeki eleman bilmez. bilse de yatırım tavsiyesi veremez. falan filan:)

  • lycoxin  (20.06.20 22:00:54)
Banka sana hiç bir vatte bulunmaz,zarar durumun olmayan faiz ve sabit getirili fonlar olabilir,ondada enflasyona karşı kaybedersin.bunun dışındaki tüm seçenekler risk içerir.banka sana şukağıdı al kırışırız demez.yatırım danışmanı sana sadece ellerindeki yatırım araçlarının beklenen getirisinden bahsedebilir.zarar durumunda senin para eriyor.genelde bağlamda bakarsak bankaya yatırılan her paradan teorik olarak zarar edersin,

  • duptıs  (20.06.20 22:29:53)