[]

yaz okulu hk.

bir 4 yıllık lisans öğrencisi düşünün;

sürpriz olmazsa gelecek dönem 2'ye geçecek. yalnız bazı sebeplerden ötürü yks 2020'ye girip şuan zaten kayıtlı olduğu okulu tekrar yazıp, okuldan kayıt silip tekrar kayıt yapıp güz dönemi başında yapacağı ders okutma -intibak mı ne- işlemi ile 2. sınıftan devam edecek.

buraya kadar anlaşıldıysa olay şu;
bu öğrenci, yaz boyunca tüm bu tercih,kayıt sil, başvurular esnasında başka bir üniversitede yaz okulunda ders alabilir mi? hani şöyle bir olay mümkün mü; öğrenci yaz okulunda dersler devam ederken kendi üniversitesinden ayrılıp tekrar yazılacak?

anlaşılmayan kısımlar varsa sorun lütfen. biraz değil baya karışık mevzu.

 
Okuldan ilişiğini kestiğin an yaz okulu işi yatar. Yaz okulu alabilmen için eski okulunda kayıtlı olmalısın.

Özel değilse sebebini sorabilir miyim ? Aynı bölümü ve okulu tekrar niye yazasın ki ?
  • infernalcadre  (18.06.20 14:44:31) 
ilginç bir soru

ama öğrenci kayıtlı iken yaz okuluna başladı başka ünide misafir öğrenci olarak, arada kaydı sildi, aldığı dersler geçersiz mi oluyor ? niye olsun. pratikte nasıl yürür, kim farkeder bilemedim.

sebebini ben de merak ettim.

Edit: galiba not ortalaması için yapıyor. geçtiği dersler intibak sonucu transkriptte muaf gözükecek muhtemelen, kaldıklarını/not düşük olanları da saydırmayacak.
  • fezagezgini  (18.06.20 15:15:26 ~ 15:18:05) 
İlginç bir durum. Mevcut kaydınızı sildirdiğiniz anda yaz okuluna da devam edememeniz gerekir. Öğrenci statüsünde olmayan birisi sınavlara girip not alamaz.


  • wish i could find a way to disappear  (18.06.20 17:24:35) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.